ČZ 250/455 (1963)

Vloženo 18.2.2016
Aktualizováno 18.2.2016

Moje první velká motka v 19ti letech. Rok výroby neznámý

Motorka koupena od známého

První dojmy - Oproti Mustangu to jelo.

Tenkrát, když jsem udělal v roce 1986 papíry tak jsem koukal co si koupit. Peníze na 634 nebyly a tak mi kamarád mi dohodil tenhle stroj od známého za 800,- Kč. Byla na papírech napsaná na bůhvíkoho a zbastlená jak se dalo.

Kamarádův otec ji nazval "Atomová motorka", protože když se natočila, vydával vykuchaný výfuk neuvěřitelnej řev.

Zažili jsme s ní neuvěřitelné věci. Pořád se něco opravovalo co upadlo za jízdy, případně nechtěla potvora naskočit.

Jednoho dne se ozvala rána z motoru a píst byl na hadry. No sundat válec z klikovky vybrat úlomky bylo za půl hodiny hotový. Píst jsme vybrali v klubovně ze stejného bezprizorního motoru a jelo se dál. Čas od času válec zachrastil, tak se sundala hlava a vyndal se další úlomek pístu.

Když jsem začal jezdit s bejvalkou a párkrát nás ta mrcha vypekla tak po roce šla z garáže a místo ní byla starší slušná 634. To už bylo jiný svezeníčko.

Dneska bych jí s chutí zrepasoval do původního stavu a užíval si na ní svezení. Tenkrát tyhle stroje neměly žádnou cenu a prodávaly se v hospodě za pár rumů.

Marty68
Marty68 napsal 11.02.21 v 09:47 10b.

Hustokrutopřísná úprava!

Dolin
Dolin napsal 14.03.16 v 15:31 10b.

TY VOGO SLUŠNÁ RAKETA!!!

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 20.02.16 v 21:29 10b.

Čz alá kalif povedená úprava.. škoda že jsem nezažil tu dobu kdy byly ty motorky za pár rumů.. dnes je to děs..

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 18.02.16 v 21:19 10b.

Krásný začátky.Kdo nepoznal nepochopí kdo poznal nezapomene.

Milan1963
Milan1963 napsal 18.02.16 v 11:38

Typické co dům dal. Připomněl jsi mi moje začátky, když jsem koupil péráka ( po pionýru) někdy v roce 1980 taky za pár rumů. Vždyt' kdo by tehdy péráka, byt' v originálu, chtěl ?? A dnes...