BMW K 1300 S (2009)

Vlastník Fullgas1
Vloženo 4.2.2016
Aktualizováno 21.5.2017

Splnený sen o veľkej, pohodlnej a výkonnej motorke.

Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa: důvod neuveden
Honda VFR 1200F: důvod neuveden

První dojmy - Všade som čítal aká je veľká a dlhá, silná a ťažká. Nič stoho okrem silná nemôžem potvrdiť. Úplne v pohode sa s ňou manipuluje aj na mieste.

Motorku bych doporučil pro - Pre kohokoľvek kto je ochotný za ten kus poriadnej mašiny zaplatiť...

Doplňky na motorce - Komplet Akrap, kufre BMW, toptaška BMW, MRA štít, prešitá sedačka s vyhrievaním, rýchle pruhy na kapotách , ESA II, ASC, ABS, quickshifter, pár karbonových doplnkov.

Chcel som niečo pohodlné pre dvoch so športovým posedom. Rozpočet na kúpu motorky som prekročil o poriadny balík, tak dúfam že to behom jednej sezóny nebudem ľutovať. Zatiaľ žiadne skúsenosti, jazda len na prepis a domov. Pršalo a bolo 9stupňov, ale mne nebola zima a prišiel som domov skoro úplne suchý. Pustil som teplo do sedačky a do heftov a bolo mi parádne . Váha a veľkosť ani v meste neprekáža. Toho som sa bál najviac, ale zbytočne. Jediné na čo si musím dávať pozor sú kufre, už som sa nezmestil do bránky pred domom . Jediné čo mi vadí je zvuk a vibrácie spojky. Je to choroba káčiek. Dúfam že nič vážne a po výmene pružín sa spojka uvedomí a už sa nebude hrať na ducaticlutch.

Najazdených niekoľko 100km. Zo začiatku som bojoval so zatváraním riadítok pri pomalej jazde, ale už si zvykám a ide nám to spolu lepšie. Prejazdy rýchlych zákrut bez problémov. Jej druhé meno je stabilita. Výkon je návykový, spolu s rýchloradením, akrapom je to nirvána. Strieľa, prská, reve a šľahajú z nej plamene. Oproti predošlej mašine jazdím rýchlejšie ale nemám pocit že nebezpečnejšie. Dáva pocit veľkej istoty a pohody. Prevodovka je hlučná ale presná. Brzdy na jednotku. Spotreba podľa kompijútru 6,2l0km.

Už padla nejaká tisícka odjazdených km, trápila ma trochu spojka a prevodovka. Občasné rany pri preradení nenaznačovali nič dobré. A pritom to bola len banalita. Sem tam sa mi na nádrži pod ľavou rukou objavili drobné kvapky čierneho oleja. Nevedel som odkiaľ sú. Už som na to prišiel, bol to minerálny olej z nádobky spojky. V príručke som sa dočítal že kvapalina opotrebením spojky v nádobke stúpa . Tak som odsal z nej na minimum a spojka úplne inak zaberá, prevodovka ľahšie radí. Zas som o niečo spokojnejší a hlavne kľudnejší. No a už som dal to vysnívané koleno , síce len tak jemne ale dotyk nesmelý ako pri prvom sexe bol . Spotreba pri jazdení na PK babe a cestovnej rýchlosti tak do 150km/h je 5,6l/100km. To je super, pretože nemám pocit že by som chodil pomaly.
Kufre sa horšie zatvárajú len jednou rukou, chce to cvik.

eddie80
eddie80 napsal 21.06.22 v 14:25 10b.

Suprový káčko!

Lech
Lech napsal 19.09.19 v 08:05 10b.

No tady snad netřeba komentář.

ferdous2
ferdous2 napsal 10.01.17 v 13:10 10b.

No to je pořádný kus motorky

ducatistax
ducatistax napsal 08.12.16 v 13:52 10b.

vein
vein napsal 03.11.16 v 17:25 8b.

dufam, ze sezona dopadla v pohode. ja som kupil v marci Apriliu Caponord 1200. velka spokojnost a terz som prikupil Kawasaki ZZR1400. uvidim, co zostane