Indian Roadmaster (2016)

Vlastník Vaklaff
Vloženo 31.1.2016
Aktualizováno 16.11.2016

To nejlepší co značka Indian přináší. Roadmaster byla vlajková loď značky ještě v poválečných letech, než firma Indian Motorcycles ukončila z ekonomických důvodů činnost. Fandím firmě Polaris, která značce Indian vrátila zašlou slávu.

Motorka koupena od FIRMA:MR43 - Ecxklusive motorcycle showr

Harley Davidson FLHTC Electra Glide Ultr: Velmi jsem přemýšlel, proč jsem si vlastně nevybral Electra Glide. Je to vynikající stroj, ale Roadmaster má něco, co Electra nemá. Vyzkoušel jsem si to znovu, když jsem si přesedl v jednom okamžiku z jednoho motocyklu na druhý a bylo rozhodnuto :-)

První dojmy - Vyzkoušel jsem si Roadmaster v sedle 2000 mil v USA, okamžitě jsem věděl, že to je ten správný model. Projel jsem americké dálnice ve spalujícím horku, užil jsem si klikaté cesty Sierry Nevady v dešti a nakonec i prudká stoupání v uličkách San Francisca, kde jsem permanentně visel na spojce a motor musel v kolonách a v horku ukázat co umí. Abych pravdu řekl, nenašel jsem nic, co by se mi nelíbilo.

Motorku bych doporučil pro - Roadmaster je jen pro zkušené motorkáře, kteří si poradí s výkonným motorem a opravdu vysokou hmotností :-) Prikladam test tri velkých amerických cruiseru. Indian Roadmaster v tomto testu zvítězil http://www.cycleworld.com/2015/03/16/harley-davidson-electra-glide-ultra-classic-vs-indian-roadmaster-vs-victory-cross-country-tour-comparison-test-motorcycle-review/

Doplňky na motorce - Přední a zadní nárazník, ochrana bočních brašen

Indian Roadmaster jsem si vybral až po té, co jsem najel tisíce mil přes celé Spojené Státy, nejdříve na HD Road King potom HD Electra Glide, Indian Chief Vintage a na závěr teprve Indian Roadmaster, který byl uveden v roce 2015, a do kterého jsem se okamžitě zamiloval. Motorka je to obrovská a s hmotností 430kg vyžaduje opravdu zodpovědné zacházení, ale motor má neuvěřitelný zátah a s půl tunovou zátěží nemá vůbec problémy se vypořádat. Podvozek je extrémně pohodlný, kožené, vyhřívané sedačky dovolí i dlouhé jízd bez únavy.Brzdy vybavené ABS, se dávkují naprosto excelentně. Pod retro-lookem , který odkazuje na tradici značky Indian se skrývají moderní technologie, počínaje vynikajícím motorem, přesnou převodovkou, elektricky nastavitelným štítem, centrálně ovládaným zamykáním bočních brašen i zadního "kufru". a vyhřívanými rukojeťmi. Motocykl má tempomat, bluetooth, USB konektor a 4x 200 reprosoustavu, která nastavuje hlasitost v závislosti na rychlosti. Určitě to není stroj pro začátečníky, ale po své loňské cestě po Kalifornii a Nevadě můžu zodpovědně říct, že to je jeden z nejlepších cruiserů současnosti a budil jsem s ním zaslouženou pozornost, kdekoliv jsem se na cestě zastavil.

[/img

Marty68
Marty68 napsal 11.06.20 v 13:45

nádherný klasik a skvělý článek. Za 12b , kdyby to šlo.

Marge01
Marge01 napsal 22.05.18 v 13:14 10b.

Překrásná motorka.Tenhle nádherný retro design prostě nikdo jiný tak neumí. Gratuluji k perfektní volbě! Jednou, až se vyjezdím, tak bude Indián také mám splněným snem, zatím k němu mám ooobrovský respekt

H.O.G.
H.O.G. napsal 22.03.17 v 09:38

Luxusní stroj ...

OldaVM
OldaVM napsal 05.03.17 v 06:37

Ahoj všem. Letos na Letňanech (Motosalon 2017) jsem si domluvil test. jízdu na HD i na tomto Indiánovi (Roadmaster 2017). Uvidím, co vyjde lépe, ale vzhledově mě rozhodně víc dostal právě Indian Roadmaster.
Indian Roadmater je i o 20cm delší na rozvoru, něž HD - prý daleko pohodlnější jízda. Jsem moc zvědavej, jak to dopadne...ten Indian je asi jedna z mála motorek, za kterou bych teď měnil...

Martin_Dvorak
Martin_Dvorak napsal 23.02.17 v 18:01 10b.

Super si vyzkuset i HD a pak vybrat. Vybral bych take tak - uzasny stroj.