BMW F 650 GS Dakar (2001)

Vlastník MIke1994
Vloženo 1.1.2016
Aktualizováno 15.5.2017

Motorka do které jsem se okamžitě zamiloval. Splněný dlouholetý sen . :))

První dojmy - První dojmy mohu hodnotit jen kladně motokra mi ukázala co to jsem od ní očekával ba i víc. Prostě Rotax v novém balení.

Motorku bych doporučil pro - Dle mého názoru je motorka vhodná pro vyšší postavu a hlavně pro mě. :)

Doplňky na motorce - Plexi sklo, kryty rukou, vyhřívané hefty, zásuvka na nabíječku, držák GPS, padáky, kufry, boční kufry,tankvak

Moje předchozí motorka byla BMW f 650 ST. S Fundurem jsem zažil mnohá dobrodružství byla to moje první velká motorka a vždy mě dovezla kam a nikdy mě nikde nenechala.
Minulý rok se mi naskytla možnost vyměnit Funduru za Dakara. Tak proč ne. Je to pořád stejná motorka. Stejný motor akorát v jiném balení.

CO jsem jí přivezl domů tak jsem jí hned dával do kupy (polepy a barva zašla vyleštěno dány nové polepy) aby vypadala jako zamlada. Pak už se ladili jen detaily a hlavně velký předsezonní servis což jí taky prospělo a pomohlo (Předchozí majetel Ital, takže každý ví :D).

První delší jízda na dakaru je vážně překvapila a co říct tročku rozhodila a to je to, že Dakar je vážně oproti Funduru o dost vyšší :D Ale po pár kilometrech jsem si na to zvykl a pak už to byla jedna báseň. Jízdní vlastnoti skvělé má dobré zrychlení a hlavně je hodně dobře ovladatelná sedla mi hned ruky což jsem nečekla, že si na ní tak rychle zvyknu.
Také mě překvapilo, že oproti Funduru cítím menší vibrace což můžu hodnotit jedině kladně :)
Podovozek je vážně skvělý,krásně tlumí nerovnosti takže se hodí jak do terénu tak na silnici a to jsem přesně chtěl a potřeboval. Ale to se dalo u Dakara čekat je to DAKAR :D
Dle mého názoru se na motorce bude dát skvělě cestovat. Z první jízdy (300 km) byla sedačka po celou dobu pohodlná, takže se těším na mé dlouhé cesty do cizích zemí. I ve dvou krásně jede a je stále pohodlná. :)

Jsem z ní maximálně nadšený, vážně splněný sen a doufám že mě i nadále bude překvapovat jako do teď

Skypina
Skypina napsal 19.01.17 v 09:58 10b.

pěkně tyyy, mám v plánu stejné polepy ale ve žlutém na tu černou...

ThunderWolf
ThunderWolf napsal 17.03.16 v 18:07 10b.

Krasavec

Pavel1971
Pavel1971 napsal 26.01.16 v 21:43 10b.

No dobře,dám 10b , ikdyž bych tě měl považovat za zběha
Jedno ale musim uznat , kdybych měnil za GS , taky bych chtěl Dakarku.
Při 182cm by mohlo být to moje F trochu větší
Každopádně přeju samou radost je pěkná