BMW R 100 GS (1991)

Vlastník D.A.G.R.
Vloženo 31.12.2015
Aktualizováno 15.10.2018

Motorka je dovezená z Německa po čtvrtém majiteli. Stav je na svůj věk a kilometry velice zachovalý.

Motorka koupena od FIRMA:PDCP (Praha 9-Letňany) - Dovozce motocyklů z Německa, velice vstřícné a ochotné jednání, velké znalosti v oboru.

BMW R 1150 GS: na mě těžká, nedokázal jsem si představit jízdu mimo asfalt
BMW R 1200 GS: motor nejede tak ochotně odspodu
BMW R 100 GS: menší nádrž a ochrana proti větru

První dojmy - Design je na první pohled starší, ale neurazí. Váha není vůbec znát, na místě se ovládá stejně jako 650ka. Pozice jezdce je jiná než na 650tce, musel jsem zvednou řidítka a posunout stupačky směrem dolu, teď se dá v sedle vydržet celý den. Motor je úplně něco jiného než 1buch krásně se při nastartování rozvlní do stran a i za jízdy jde v motorce krásně cítit

Motorku bych doporučil pro - Motorka je opravdu pro jezdce co ví co chtějí.

Doplňky na motorce - - k motorce je plexi MRA-nahrazeno za originál, nefunguje tak dobře, ale motorka vypadá líp a v terénu je to lepší
- snížené sedlo- super na originálu jsem najel asi 50 strašně klouže, snížené mi i víc vyhovuje v posezu, snad jednou pořídím sedlo pro jednoho
-solo sedlo-přešito v DDT je to super
-kufry Big Husky
-přídavná led světla
-12v zásuvka
-držák GPS/telefonu ram-mount
-zvýšení řidítek 25mm
-vysoký originální blatník s rozšířením
-přední třmen z 1100GS+panceřová hadice PP-tuning
-menší blinkry+vzadu sklápěcí
-přední progresivní pružiny YSS+ zadní tlumič YSS, zadní tlumič totálně odešel po 13tis km, tekl a vůbec nefungovalo nastavení útlumu, vyměněn za Öhlins
-přední kotouč 320mm

R 100 GS Paris-Dakar jsem měl zapůjčenou před koupí jen na pár hodin, ale dostala mě svojí ovladatelností a chodem motoru, který si žije svým životem. Takže následný výběr byl jednoduší prostě 100 GS v pěkném stavu. Nakonec se vše povedlo a v podstatě jsem si nadělil motorku na Vánoce (jelo se pro ní 28.12.2015)

servis po koupi
proběhla výměna
-ložiska v krku řízení
-pístní kroužky
-těsnění kolen trubek zdvihátek, olejové vany
-spojka+přítlačné talíře+pružina
-gufera převodovka+klika, O-kroužek olejové čerpadlo
-olej+filtr, olej převodovka, olej rozvodovka
-nová izolace celé elektriky ( i po více jak 20letech nebylo nutné měnit dráty)
-vyměněny gumové manžety u tubusu kardanu
-čištění+přetěsnění karburátorů
-čištění startéru
-výměna ložisek v kyvné vidlici
-nový pístek přední brzdy
+celková kontrola všeho co se demontovalo (válec, píst byl přeměřen vše bylo v 1. polovině opotřebení), takže o výdrž bych se rozhodně nebál

SEZÓNA 2016
stav tachometru 57000km
Najeto-10tis km

Závady:

62000km
Bohužel den před dovolenou v Alpách odešlo ložisko ve spojkovém válečku, dovolená odjeta na jiné motorce

63500km
Druhý den na cestě na Korsiku odešel rotor alternátoru, v Rakousku koupená nabíječka a večer se hold bude dobíjet.
Takto najeto 2800km (nejdál na jedno nabití 768km bez světel)

Příprava na sezonu 2017
-ložiska převodovka+gufera
-gufero vstup koncový převod
-nová ložiska u jednoho kříže kardanu

SEZÓNA 2017
stav tachometru 67000
najeto 5000km

Závady:

71000km
nové membrány karburátorů+všechny O-kroužky a těsnění, celkové opotřebení karburátorů není nijak výrazné

Sezóna předčasně ukončena v červenci nehodou ,,naštěstí" na jiné motorce, ale nějakou chvilku si nezajezdím

videa z dovolených
2016-Korsika

2017-Zakarpatská Ukrajina

Omarson
Omarson napsal 26.11.17 v 16:30 10b.

moc dobře !

D.A.G.R.
D.A.G.R. napsal 02.10.17 v 10:50

Díky, už aby to bylo, jak má člověk čas, tak vymýšlí kam by se podíval a je toho opravdu hodně

hofi01
hofi01 napsal 26.09.17 v 23:05

Davide máš nádherný PD, přeju ať se co nejdřív dáš do pořádku, abys mohl užívat kilometry v jeho sedle 😉

D.A.G.R.
D.A.G.R. napsal 24.08.17 v 20:13

Danke schön

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 17.07.17 v 00:23 10b.