Suzuki VZ 800 Marauder (1999)

Vlastník rocker78
Vloženo 25.11.2015
Aktualizováno 17.12.2015

neím proč, ale připomíná mi moji prababičku;) je stará, má sílu a je s ní prdel

Motorka koupena od kolega fpráci - super domluva a dovezl mi ji až dom

Suzuki GSF 600 Bandit: to není motorka, to je japonec

První dojmy - myslel jsem , že to bude problém, protože je to težky. (cca 220 kg) byl jsem překvapenej, jaka je to pohoda , co všechno vám takový krujzr odpustí oprotí sportovněji pojatějším rajdám , to se nedá ani vyjmenovat. nejede víc jak 110 a gumy jsou uplně fkundě.

Motorku bych doporučil pro - pro ty , co si radi vyjedou k rybniku , nebo nekam na vikend. na expedici do Rumonska bych s tím asi ale nejel. Chce to hezkou evropskou silnici , aby se na tom clovek svezl

Doplňky na motorce - origin state

kolega fpraci na ni , na chuděrku neměl čas a tak to někomu dal do komise, ani po dvou letech ale neuspěl s prodejem, tak jsem mu donesl prachy , polozil mu je na stul, vse, co jsem mel ;), a on nakonec povolil, protoze potreboval novou frezu do dilny. A bylo rozhodnuto, "Maruš" byla ještě ten večer u mě v garáži "U Sjetý Gumy" .

Letos jsem toho moc nenajezdil, jen něco mále přes 15000 km, ale i tak , mám nějaký zkušenosti o který se rád podělím.

po kopi jsem se jel projet, při jízdě z kopce to nejede rychleji než 110 km/h a to ani ve dvou. PO ujetí 100km přepínám na rezervu a jedu k pumpě, tankuji plnou, celých 11l a vyrážím na výlet c cílem zjistit spotřebu. Po 120 km opět přepínám na rezervu a opět tankuji. Spotřeba 8,6 pri rozumné kochací jízdě. Po ceste domu zacne trochu vlhnout a ja zjišťuji , že gumy jsou po těch letech spuchřelé jak sviňa a na mokru je to jak na čistém ledě. Tak a dost, mrdat, jede se do garáže.
Měním fitry, olej, kupuji a měním gumy, čistím karburacinapínáím a mažu řetěz a v duchu si říkám: " já myslel, že takovej motorkář, jako je ten chlapik, od kteryho jsem tuhle rajdu koupil, se o máňu stará , jak je potřeba, ale tohle???!!!... " ruce mu zpřerážet ;) pěkně na tu údržbu kašlal.

vyměněno , seřízeno , v novejch bačkůrkách od Contental jdu zkusit, jestli dáme více jak 110km/h. Uz po prvníh metrech vidím, že dáme nejenom více jak 110 ale dokonce i více jak 150, z kopce pak v jednom ručička stoupla až na 170 ! ale to už dost foukalo a ani Maruš se netvářila tak , že by se jí to nějak líbilo, takze uvolnit a pěkně v pohodě. Jede jak má a vše je v pořádku. Tímto nám s Maruš začala sezona až v červnu.

Jízda - super, není to žádnej sporťák , ale umí překvapit, nějaký předjíždění není problém a to ani ve dvou, prostě zatahnete a ono to jede, dvouvál je tady dost cejtit. Pohodlne na dojizdeni do prace kazdy den , stejne tak pohodlne i na vylet o vikendu ve dvou. Motor silák a jede líp, než vypadá ;) Nebrzdí to a stopu to drží stejně jako splašený nosorožec . Hrbolata silnice 3třídy neni to prave pro polovičky vyši chytré polovičky. Naklepete si ji jako řízek ;)
Spotreba 4-4,5l na sto. +1dcl oleje jsem doléval do motoru a to je vše , co jsem pro letošek potřeboval. naprosto spolehlivá , naprosto bez investic a myslim že ve své kategorii nemá konkurenta (výkon, objem, cena, stari , vzhled. Z těch malejch bobku na krijzování je tohle ten z těch líbívějších.

Hugito1974
Hugito1974 napsal 17.12.15 v 17:10

Mám ji taky, už dva roky. Není problém na ní zajet na zátah 400 - 500 km ve dvojku. Spotřeba, jak píšeš, jízdní vlastnosti - souhlasím. V táhle kategorii i díky skvělé převodovce válcuje i 11ti kila na akceleraci. Dá se s ní jezdit fakt do 130, pak už je to Parkinson. Když tam lupneš rozumné plégo, jede si i při vyšších rychlostech celkem v pohodě...jen to sedlo by mohlo být pohodlnější. Gumy bych doporučil Metzeler Marathon, jinak budeš měnit 2x za sezónu. Tak ať ti slouží a někde na Marouš srazu čůůůůs :)

Myschan
Myschan napsal 02.12.15 v 16:06 10b.

Starej dobrej krásnej Marauder. Ať slouží a za 10

žižala.
žižala. napsal 28.11.15 v 13:26 10b.

Parádní kousek.

Petasek69
Petasek69 napsal 25.11.15 v 16:57 9b.

Gratuluju k tomuto výběru, je to dobrý stroj.Přeju hodně spojených kilometrů.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 25.11.15 v 16:41 10b.

Parádní Sůza gratulejšn