Honda PCX 125 (2014)

Vlastník Marenekk
Vloženo 7.11.2015
Aktualizováno 2.5.2018

PCX je osvědčený a celosvětově oblíbený stroj. Od modelu 2014 navíc zbaven všech drobných vytýkaných nedostatků. Cenu - věřím - vyvažuje kvalita.

Piaggio XEvo 125: Nebo jakékoliv Piaggio. Vysoká cena i dost starých kousků.
Honda SH 125: Málo šmrncu ;-)

První dojmy - Coby zcela nezkušený začínající motorkář, potažmo skútrař, jsem byl okamžitě unesen a nadšen. PCX se snadno ovládá, poslouchá na slovo, startuje na brnknutí... Vždyť toto ví všichni! Dost se mi infantilně líbí "motorková" řidítka místo na skútrech běžných plastových útvarů a jako technická vychytávka stop-start systém a LED osvětlení.

Motorku bych doporučil pro - PCX je pro každého!

Doplňky na motorce - Plánoval jsem větší štítek, možná kufr. Nakonec jsem namontoval jen rozšíření zrcátek a teploměr.

Průměrná spotřeba - 2.63737 l/100km

Po té, co jsem se rozhodl nahradit MHD skútrem (jezdí na tom celá Itálie, proč bych nemohl i já?), jsem pár měsíců sbíral zkušenosti a sjížděl nabídky a inzeráty. Záhy jsem zvedl plánovanou maximální cenu, rozhodně zavrhl čínu, obsah zvedl z padesátky na 125 ccm (béčko, chápej), rozloučil se s představou Piaggia... na základě čehož mi vyšla Honda PCX 125 jako zcela optimální řešení. Pak jsem narazil na zajímavou nabídku a bylo to... Pořád tomu sám nevěřím

Jak je PCX úžasné si můžeš najít všude možně na webu, na youtube... Všecko pozitivní je pravda.

Zatím jsem za dva týdny najel 200 km po městě, s ostrým provozem se teprve sžívám. Spotřebu mi to ukazuje 2,3 l. Protože jsem si "chytře" pořídil sezonní pojištění a zcela mylně jsem usoudil, že už je na ježdění zima, už je zazimováno. Ale nevěříš, jak se těším na jaro.

Shrnutí: PCX je nejvíc! Sezonní pojištění je blbost! 125 ccm s maximálkou 94 km je pro začátek tak akorát. Lepší je model 2014-2015, ale na starší se zase lehčeji seženou třeba plasty. Hnědá není zase tak ošklivá barva, ale zase - není tak běžná a plasty jsou odřené při troše blbosti ani nemrkneš.

l333v
l333v napsal 08.11.15 v 09:25 8b.

Dobra volba tak at slouzi a hodne stastnych km v nove sezone 2016