renocar_unor

Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník roboza
Vloženo 5.10.2015
Aktualizováno 3.3.2020

Fz1s je opravdu univerzální motorka, proto jsem si jí zvolil na úplný začátek silných mašin, ale po pulroční zkušenosti si jí ještě nedokažu ohodnotit.

První dojmy - motor s vstřikováním paliva. Zdvihový objem válců 998 ccm, největší výkon 110,3 kW při 11 000 1/min, největší točivý moment 106 N.m při 8000 1/min. umí vykouzlit to co od ní chcete.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny

Doplňky na motorce - Laďák scropion
Led svetla
Ukazatel kvaltů
jiné ptakoviny...

FZ1 Fazer byl vždy synonymem univerzální motorky, se kterou jste si mohli střihnout kde jakou okresku či okruh, ale dalo se s ním jet i na delší výlet.

K Yamaze FZ1-Fazer jsem se dopracoval ježděním na Jawce 250 a 350, yamaze diversion 600

na které jsem najezdil za čtyři sezony 33000,-km.

FZ 1 Fazera jsem dovezl 30.4.2015. Poměrně dlouho jsem se učil znovu rozjíždět, pravděpodobně to byl důsledek občas zmiňované necitlivosti vstřikování, jinak posazeného záběru spojiky, trochu mé nervozity po předchozím pádu a pod. V současné době mám na mašině natočeno cca 7000km a musím konstatovat že nelituju volby motorky.Faktem je že pod 6000otáček se chová trochu způsobněji než bych čekal, ale rozhodně bych jinenazval v tomto spektru línou. Je v tu chvíli prostě hodná. Nad 6 až 7000ot. se z ní stává docela bestie. Ovšem podvozek, brzdy atd.a z toho plynoucí jízdní vlastnosti jsou excelentní a vše je solidně zvladatelné. Nemám ve srovnání ani pocit že by se proti 600stovce bránila rychlému naklopení, spíš naopak.Mám v zatáčkách pocit jistoty až takový že čudliky pod stupačkami mám poloviční proti původnímu rozměru a v Mostě se mi podařilo odřít i spodek výfuku.

Pár krátkých dat a dojmů: Jednou (asi mi ruplo) jsem z ní dostal 275(tachometrových-dálnice trochu z kopce), jinak slabě nad 250 není problém.Do 220km mě nepředjedou kluci na Fároši a GSX R 1000. Pak už nestíhám zrychlovat stejným tempem jako oni(Aerodinamika supersportu je holt jinde)Ale o top speedu snad ježdění na mašině není.Cukání při jízdě malou rychlostí jsem nikdy nezaznamenal.Když budu sakra línej řadit projedu obec 50tkou na šestku. Asi mě motor v tu chvíli nemiluje, ale skousne to(běžně to ovšem nedělám).

Spotřeba-od 6,5l do 10l dle brutality jízdy. Nejčastěji slabě nad 7l/100km.Na zadní mě to jde až s výplachem kolem 7000ot. Ale podotýkám že to neumím. Celkově můžu doporučit FZ 1 Fazer všem těm kteří chtějí vidět motor jako pěknou součást dojmu z motorky, ale přitom mají sportovnější ambice než nabízí většina naháčů a polonaháčů.Současně je možné zdolávat díky uvolněnému posezu jezdce a jakž takž i spolujezdce mnohoset km za den.

Více na: http://www.motorkar...-3707.html?diskuze=1