renocar_unor

Kawasaki Z 1000 (2007)

Vlastník honzaVTR
Vloženo 1.10.2015
Aktualizováno 17.10.2016

9/2016: Z finančních důvodů prodána, ale nejspíš se k Zedovi vrátím jakmile to finančně půjde
Po eSVéčku jsem chtěl zpátky řadovku, zkusit naked a velký Zed byl jasná volba! Párkrát jsem na něm jel a jakmile se objevil nějaký slušný, nebylo co řešit

Yamaha FZ1 Fazer: Fazer nejede odspodu, navíc Zed byl za pěknou cenu

První dojmy - Super ovladatelnost, samotový průběh výkonu od nizkých otáček, brzdy a jednoznačně design. Padla výborně do ruky! Negativa - uložný prostor pod sedlem nula, takže vozím mini tankvak :)

Motorku bych doporučil pro - Určitě vyježděný řidič, umí pozlobit :) Univerzál s mazáckým vzhledem, nebojí se dálnice ani města, naložíš co chceš do kufru a jedeš! :)

Doplňky na motorce - Od předchozí majitele držák kufru, proužky na ráfcích a zvýšené plexi.
Já přidám asi jen vzhledové vychytávky, jinak ji nechám.

Chtěl jsem něco míň ucukaného než Véčko, předchozí SV mě motoricky zklamalo tak jsem si řekl že půjdu zpátky do řadovky, něco s přirozeným posezem, něco naladěného na spodek, ideálně polokapotu, ideálně litr a nechtěl jsem karbec. FZ1 vespod nic moc, navíc cena byla vyšší. U malýho Zeda pohanili podvozek (nemyslím Erko) a přeci je to jen o 250 kubíků míň.

Jízda? Furt mám tendenci dávat tam 7mičku Jinak se to výborně ovládá, do 150km/h ani moc nefouká při mých 189cm. Spolujezdec tak na výlety kolem 100-150 km,víc to asi nebude. Prostor pod sedlem spolujezdce žádný, ale pod řidičem se mi vlezla vesta, nějaká výbava a zámek, takže to je ok. Spotřeba? Tak těch 6-6,5 normální jízdy. Měnil jsem jen přední gumu, výmlácené přední ložiska a olej s filtrem.
Na jaře přezuju zadek, vyladím kosmetiku jinak není třeba nic řešit.

Poruchy? Po koupi zaseknuté kabéláži od přívery, vyhazovala chybu. Po promazání v pořádku. Palivoměr, ten si žije vlastním životem, při plné nádrží bliká FUEL, dle ostatních majitelů běžná věc, takže neřeším. Jinak mě žádné závady nepotkali a motorka padla výborně do ruky, můžu jen doporučit.

Na Zedovi mám topcase a účel plní výborně, dá se cestovat a ani to moc nekazí design.

Musím zmínit výfuky..možná stárnu, ale u téhle motorky oželím zvuk laďáků a spokojím se s originálama. Jednak kvůli cestování a homologaci, druhá věc ať mě nebolí hlava z toho kraválu. A vzhledově k tomu sedí

GP001
GP001 napsal 24.02.16 v 21:11 10b.

klokan316
klokan316 napsal 15.10.15 v 00:10 10b.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 08.10.15 v 12:49 10b.

changes1
changes1 napsal 01.10.15 v 21:11 10b.

Pěkný kousek. Jako nová. Myslím že jsi udělal dobře že jsi někoupil FZ. Nic proti ale jezdí jich fakt hodně. A s tím výfukem to mám podobně. Na N-ku Banditovi mám originál a jsem spokojený, ve svých 36 letech do laďáku nepůjdu. Taky už mám rád klid.