Honda PCX 125 (2013)

Vlastník AlaF
Vloženo 20.9.2015
Aktualizováno 16.10.2020

Skútr pro pohodové a nenákladné svezení nejenom po městě a jeho okolí.

Motorka koupena od Nokamoto (Hradec Králové)

Yamaha X-max 125: Krásná, ale drahá.

První dojmy - Skútr je lehce ovladatelný. Prostě se usadíte za řídítka, a pak už si jen užíváte pohodovou jízdu. Výkon motoru je na pohodovou "kochající" jízdu dostačující. Nejlépe se cítí kolem tachometrových 70-80 km/h.

Motorku bych doporučil pro - Kdo chce mít za relativně málo peněz spolehlivé přibližovadlo s nízkými provozními náklady a nebo pro toho, kdo má pouze řidičák na auto a není si jistý, jestli by ho ježdění a cestování na motorce bavilo.

Doplňky na motorce - Přední plexi Givi, zadní kufr Givi, přečalouněné sedlo, nabíjení mobilu a držák mobilu na řídítka.

Koncem roku 2013 jsem začal přemýšlet, že bych si mohl na ježdění do práce a na malé výlety pořídit skútr. Jelikož jsem měl řidičák pouze na auto a papíry na velkou motorku se mě nechtělo v té době dělat, začal jsem vybírat mezi skútry do 125ccm. Po asi dvou měsíčním studování všech možných variant a zvážení všech pro a proti padla nakonec volba na skútr Honda PCX 125. Jelikož v lednu 2014 došlo ke zdražení tohoto modelu, rozhodnul jsem se využít nabídky firmy Nokamoto HK a koupil poslední kus, který měli skladem ještě za původní cenu.

Teď s odstupem času mohu konstatovat, že to byla výborná volba. Na skútru mám za 18 měsíců najeto 15000 km, procestoval jsem nemalou část ČR a na skútr jsem se mohl vždy na 100% spolehnout. Je hodně pohodlný (hlavně od doby, kdy jsem si nechal přečalounit sedlo) a není problém na něm ujet na jeden zátah (jen s jednou přestávkou na tankování) přes 600 km. Provozní náklady jsou velmi nízké. Dlouhodobou průměrnou spotřebu mám 1,97 l/100 km a ještě stále původní gumy, i když zadní už budu muset při garanční prohlídce na 16000 km vyměnit. Jedinou výtku mám právě asi ke garančním prohlídkám, které jsou po každých 4000 km, takže se musí často jezdit do servisu.

Ježdění na skútru mě za tu dobu ale tak chytlo, že jsem nelenil a začátkem tohoto roku si udělal řidičák na velkou motorku, kterou teď již několik měsíců vybírám a nejdéle do jara 2016 si nějakou novou pořídím. Jsem ale rozhodnutý, že si tento skútr po zakoupení motorky nechám, protože na ježdění do práce a na malé nákupy je to stále nejlepší a nejlevnější volba.

Vinc999
Vinc999 napsal 17.04.17 v 13:25 10b.

Trinnlee
Trinnlee napsal 17.01.16 v 18:34

paradní skutr

AlaF
AlaF napsal 08.10.15 v 10:51

Ahoj Míro, díky. Intrudéra mám od 30.9. doma a zajíždím ho. Příští týden jsem objednaný na první servis v 1000 km. Je to SUPER stroj, ale mám se s ním co učit - přece jenom je to trochu jiný styl jízdy než na skútru . Rád se s Tebou, ale i s celou bandou M1800Riders Czech Republic na nějakém srazu osobně potkám.

mira.pav
mira.pav napsal 30.09.15 v 10:22 10b.

Tak už sis koupil intráka ? jinak 10 bodů, hele na intruder srazech se potkáme - už tam jezdím dlouho :)

istonbike
istonbike napsal 20.09.15 v 13:51 10b.

Tohle fantastické vznášedýlko od Hondy bych v garáži taky bral máš to za 10 s přáním bezva letů v ucpaných ulicích měst a nejen to