Harley Davidson XL 1200N Nightster (2012)

Vlastník Adiiisek
Vloženo 24.8.2015
Aktualizováno 10.10.2015

Když jsme se rozhodovali, jakou motorku pořídíme, obešli jsme několik různých prodejců, abychom si modely přímo prohlédli ... a nakonec vyhrála návštěva u HD. Za peníze nejen značka, ale pořádný kus "železa" za kterým se otočí skoro každý (i když to nepří

Motorka koupena od FIRMA:Harley-Davidson Praha - Klasik Mot - Prodejce zklamal jednáním, je lepší říkat rovnou pravdu. Motorka jede skoro 200 km/h. Po dvou letech od koupě, konečně zjištěno, že je motorka vybavena omezovačem :/ (a to naštve). Plus vyřizování pojistné události x-měsíců, sorry tak to fakt bejt nemá
Opravdu pouze prodejce ... tím končí

Harley Davidson XL 883R: pouze 883, výhodu vidím pouze v předních brzdách + už vybaveno pro dva
Harley Davidson XL 883N Iron: Jede hezky, ale poté, co jednou člověk veme za 1200tku není co řešit

První dojmy - První dojem - divočina (oproti HD Iron). Vzala jsem za to jako u Irona a frrr div neujela motorka beze mně :D Zabírá krásně odspoda. První jízda de facto jen údiv a kochání se strojem

Motorku bych doporučil pro - Takový kompromis z řady Sportster... Jinak pro milovníky HD a pro ty, co si myslí, že HD je jen značka, protože po svezení zjistí, že to i JEDE!

Doplňky na motorce - origo od HD: Sedlo pro dva, druhé stupačky, padací rám, zrcátka na mrtvý úhel (bohužel k dostání pouze ve chromu), opěrka, rychloupínací nosič , uzamykatelné víčko nádrže
dále: kožená rolka (na povinnou výbavu)
od 8-9/15: černé výfuky Vance&Hines, tuning Diag4, sání Arlen Ness

Bike i pro malé postavy. (výška sedla cca 725 mm) a i pro začínající jezdce.
Krouťák je naprostá bomba. Zrychlení z 0 na 100 okolo 5 sekund. Motorka hezky sedí. O přílišném naklopení vás ihned informuje stupačka.
Váha motocyklu je limitující pouze při parkování - 2x přemýšlej 1x parkuj.
Jediné, co bych brala je zdvojenej přední brzdový kotouč - přeci jen ve dvou už to opravdu něco váží - a případně na mokru i to abs by nebylo k zahození.
Spotřeba první rok 4,5-5l... postupem času zvýšená dravost i rychlost - takže 6l... momentální 5,5l.
Spotřeba napovídá, že moc velký cestovatel do neznámých končin to není - nádrž na 12l, rezerva svítí při 4,5l (když je to dobře zkalibrovaný - mě jeden čas svítila už od 6,5 - ale opraveno :D)
Podvozek zrovna není ideální na české silničky alá tankodrom, ale i přesto má člověk ten bike rád.

Po dokoupení sedla, stupaček atd vhodné i pro dva - batůžek si nestěžuje :)
Koupena nová 8/12 a jako poslední volnej Nightsterovskej kousek, barva a kubatura rozhodla :D

Haryk dostal k narozeninám pobyt v Písku - 18.9.15 jsem si pro něj byla a první sednutí po úpravách - BRUTÁÁÁLNÍ
Zvuk, že mi hučelo v hlavě ještě doma :D, estli to mělo předtím tah krásnej tak teď ještě o x procent lepší - hlavně jednička lepší delší, dvojka v padesátce se neškube a už to by to mělo dát přes 160 :D
Výkon se zvýšil na 53,4 kW
Spotřeba cca 5,5 l/100km a to jsem si to po delší době užívala.

Marobud
Marobud napsal 05.05.18 v 22:25 10b.

Čau.. Krásná mašina..ať dobře slouží.. . Můžeš mě poradit kde jsi koupila tu opěrku s nosičem... Díky...

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 19.09.15 v 08:59 10b.

Parádní Haryk přeji pohodu v sedle

Roobert
Roobert napsal 27.08.15 v 18:15

Hezká holka na HD-čku... no, to se nedivím, že se každý otáčí. A ještě bydlí za humny... ať Ti to jezdí

Špóna297
Špóna297 napsal 26.08.15 v 13:13 10b.

Báječný stroj a na něm pěkná slečna... co víc..