Suzuki GSF 1200 Bandit (2001)

Vlastník Cleverman
Vloženo 13.8.2015
Aktualizováno 15.12.2015

Po přesedlání z maxiskůtra byla jízda opravdu požitek.

Honda CB 600F Hornet: Zrovna nebylo v okolí 100km nic kloudného
Suzuki GSF 600 Bandit: Úzká zadní guma, menší výkon pro cestování ve dvou
Yamaha FZ6 N: Prostě nepadla do ruky

První dojmy - Moto jsem kupoval, když jsem nevlastnil řidičák kategorie A. Do závěreček mi zbývaly 2 týdny, ale při koupi motocyklu v sezóně se prostě nesmí čekat - kdo zaváhá prostě nejezdí. Vyskytl se tento kus, kupující byl vstřícný, tak jsme pro něj sjeli o víkendu. S výběrem mi pomáhal můj kamarád, dlouholetý motorkář, za to mu moc děkuji.

Motorku bych doporučil pro - Četl jsem, že není vhodná pro začátečníky, nemyslím si. Musí se jezdit hlavou a hlavně i za ty v těch autech...a objem ničím nenahradíš.

Doplňky na motorce - Doplňky žádné, od původního majitele pouze miniblinkry.

Dalo by se říci, že jsem na velké motorce začátečník: Předtím jsem nějakou dobu sedlal Aprilii Sr MAX 125 ( na Bčko řidičák ), výkonu pro jednoho měla dostatek, ale pak přítelkyni chytlo ježdění, tak se to vyřešilo takhle: Dodělal se řidičák a koupilo něco dospělýho, na co byly finance

Naháči se mi vždycky líbili, každý má něco do sebe. Hodně moji volbu ovlivnilo i otcovo Suzuki GS500 E, co mně každý rok dráždilo.

Volba na první motorku byla jasná. Muselo se jednat o klasickou motorku na který se dá cestovat ve dvou. Vybíral jsem mezi Hornetem, 6tkou banditem a Fazerem. Bandit 1200 byl pro mně tabu. Každá má něco do sebe a je to kapitola sama o sobě.

Jednou jsem se zmínil o koupi moto před mým kamarádem a on mi vše vysvětlil tak šikovně, že jsem vše přehodnotil a koupil právě B12 .

Něco o moto:

Moto jsem koupil s 22tis km na tachometru, ročník 2001, v super stavu.

Máme za sebou společně něco přes 1000km a můžu pjet jenom samou chválu. Motorka dělá co chci, jede kam chci, výkonu má až až.

Jsem rád, že nemám plexi šítek, aspoň mi připomíná, že už jedu moc rychle ( do 120 km/h se dá jezdit normálně, pak už začíná být ne zrovna 2x příjemně ). Přítelkyně si taky nestěžuje, místa má dost a pohodlí taky :)...

Spotřebu mám od 6,3 ( kochačka) a při svižnější jízdě 7,8.

Nevím jak dlouho budu bandita sedlat, ale určitě do té doby než se našetří na expediční, láká mně cestování a znám spoustu přátel, kteří podnikají expedice do Rumunska a jiných destinací.

Uvidíme co přijde dál, třeba taková Africa Twin 750? No, necháme se překvapit :)

Cleverman
Cleverman napsal 09.11.15 v 20:52

Moto na prodej :) v případě zájmu pište do zpráv

JenyYamaha
JenyYamaha napsal 16.08.15 v 15:03 10b.

Zdravím, mám stejnou bandasku i obsahově a super, ať jezdí

fbogy
fbogy napsal 16.08.15 v 09:15 9b.

Hezká B12. Mám ji taky Dobrá volba, nejde o začátečníka, jen opatrně, je sice těžší, trošku hůře ovladatelná, oproti Horňáku 6 nebo 9, ale pro mě to byla taky dobrá volba. Jsem spokojen. Ta spotřeba je větší jezdím kolem 5, něco přes ve dvou, když netahám za heft

Ať slouží jak jen to jde

dajos
dajos napsal 15.08.15 v 21:48 10b.

Přesně, taky tvrdím, že kdo nemá v hlavě a rukách na..., tak může i bez větších zkušeností osedlat B12. Jede to nezáludně - kolik otočíš plynem, tolik to pojede, bez nějakých náhlých změn. Akorát tu spotřebu máš docela vysokou čéče...Každopádně hodně štěstí v nové sezóně, ať se vždy v pohodě vrátíte
PS: Moto vypadá hezky