renocar_unor

Yamaha MT-07 (2015)

Vlastník Washa
Vloženo 1.8.2015
Aktualizováno 18.5.2017

První mašina, láska na první pohled, naprostá spokojenost, víc informací po více najetých km :)

Motorka koupena od FIRMA:2M Power (Ostrava - Stará Bělá)

Kawasaki ER 6F: lepší reference na MT-07
Kawasaki Z800: vyšší cena v porovnání s MT-07, vyšší výkon než MT-07 (jsem začátečník, volil jsem hodnější)

První dojmy - Zatím nemohu porovnat více motorek než Kawasaki ER6F, Kawasaki Z800, Yamaha MT-09 a právě Yamaha MT-07. Navíc pouze po krátké zkušební jízdě. Vzhledem k menší postavě mi nejlépe sedla MT-07, posed je příjemný, kratší řidítka nejsou na obtíž. Ovládání motorky je úžasně snadné a velmi příjemné. Cena, super. Negativy: páky (spojka, brzda) - mohly by být o třídu kvalitnější, dá se ovšem lehce změnit, zvuk výfuku - zní příliš plechově, ale je to tovární, také nic, co se nedá změnit :)

Motorku bych doporučil pro - Skvěle ovladatelná motorka, příjemný tah v celém spektru otáček. Rozhodně i pro začátečníky vhodná motorka, která je velmi příjemná na jízdu...

Doplňky na motorce - Sportovní kouřové plexi - Yamaha
Brašny SW-motech
Laděný výfuk MIV, CNC páčky, LED blinkry, držák SPZ Barracuda, závažíčka, kryt na chladič, rolny s padáky na zadní kolo.

Průměrná spotřeba - 100 l/100km

Důvod nákupu
Motorku jsem vybíral hlavně na základě výkonu, váhy a ceny. Vzhledem k velmi kladným referencím na kousky Yamaha MT-09 a Yamaha MT-07 jsem zvolil právě MT-07.

První jízda
Najeto zatím pouze cca 200km, okresky. Pocitově úžasné. Podvozek naladěn akorát, není příliš tvrdý, přitom sedí pěkně. Motor zabírá krásně od spodních otáček, plynule. Zatím nevyzkoušen v celém rozsahu. Brzdy k váze motorky dobré, síla je dostatečná. Jízda se spolujezdcem i bez je krása, motorka poslouchá na každý pohyb ladně a bez odporování :)

Úložný prostor není největší, základní nářadí - minimalizované, dále pak jedině dokoupit kufry.
Spotřeba, servis, poruchy nelze hodnotit.

Pocit z jízdy? Zatím se nejednalo o žádnou velkou vzdálenost, ale sedí se příjemně, na cestu k moři bych si ji asi nevybral, ale i větší výlet po naší krásné vlasti zvládne jistě bez obtíží.

Najeto 1 300 km
Doplňuji informace a pocity :)

Garanční prohlídka proběhla bez komplikací, ještě zhruba 100-200km bez delšího točení na plné otáčky a bylo možné vyzkoušet naplno :)
Motor zabírá krásně od nízkých otáček a v celém spektru má příjemný rovnoměrný tah.
Ve vyšších rychlostech je znát "nervozita" motorky, při jízdě ve dvou pocitově mnohem lepší.
Motorka je svou velikostí rozhodně pro menší případně střední postavy. Vyšší postava těžko hledá display a celkově na motorce "trčí" :)
Spotřeba se pohybuje i při svížné jízdě okolo 4l - 4,5l / 100km.

Najeto 13 000 km

Po cca 1,5 roku pravidelného ježdění stále skvělý pocit z jízdy. MT-07 prostě baví. Nejčastější jízdy jsou 50-200km, i při lehce delších jízdách cca 400-500km / den z jízdy nebolí zadek ani záda.
Po technické stránce naprosto bez problémů, na podzim 2016 výměna zadní pneu, jaro 2017 výměna přední, jinak bez investic.
Jediná drobnější vada na kráse jsou hlučnější rozvody.

Hodnocení z mé strany, rozhodně nelituji nákupu a nechystám se měnit :)

DannyMason
DannyMason napsal 13.08.15 v 17:38 10b.

No a já si říkala, jaký jízdy furt sakra myslíš... :D Welcome to our moto life:P...

Flat_Eric
Flat_Eric napsal 03.08.15 v 11:27 10b.

Nevěřím vlastním očím Gratuluju a hlavně jezdi s rozumem

Decathlon
Decathlon napsal 02.08.15 v 08:16 10b.

Aďoš
Aďoš napsal 01.08.15 v 23:36 10b.

Paradni strojek
Hodne stastnych km!