renocar_unor

Yamaha TDM 900 (2005)

Vlastník bandit.kenny
Vloženo 17.7.2015
Aktualizováno 4.3.2023

Temer dokonala motorka,vhodna na cestovani(spotreba cca 5l),nevadi ji rozbite okresky,polni cesty.Solidni zpracovani a nenarocna na servis.Partak pro vsechno,bez emoci,ale nemenil bych.

Suzuki DL 1000 V-Strom: Odradila mne uvadena spotreba pri svizne jizde a celkove rozmery stroje,ale mozna jsem se spletl,jedine,co mi na TDM chybi je vykon.

První dojmy - Z meho pohledu krasna,teziste trochu vysoko ale v zatackach hrava,jen trochu nepredvidatelna.Nejede pod 3tis a je ucukana pri pomalejsi jizde pri prechodu zavreno otevreno,pole pusobnosti 5-8tis nejlip,tedy řadit.Vyborne brzdi a opravdu nezere,spotreby nad 5,5l jsou spiš rekordni.Pohodlna,spolehliva, svizna do 150km/h.Jo prekvapilo mne hlucne razeni temer vsech kvaltu:(

Motorku bych doporučil pro - Myslim cloveka co nelita vterinou na kudlu,co chce univerzala pro vse,s nizkymy naklady,rad cestuje a mam smysl pro nevsedni veci.Muze to byt i prvni masina,ale pro urostlejsi vyssi postavy.Uvedomte SI,ZE pokud NECO delaji japonci VIC JAK 25let,MUSI TO BYT dobre.)

Doplňky na motorce - Blastry,vyhrivane hefty,iridiove svičky,xenony,pridavna svetla,padaci ram,progresivní pružiny,scootoil domazavani řetězu,zvýšení řidítek o 50mm nahoru+k sobě(vario),ukazatel razeni,wingrack tri kufry,12V zasuvka,cestovni štítek a spojler,Multifunkční ukazatel teploty+dobíjení a času-Koso mini 3,RP vyfukový svod a nerez oválná koncovka s vložkou,kryt motoru,zakázkové sedlo od DDT,prodloužení předního blatníku,podpora spojky,

Po dokonale VFR stroji na cely zivot,jsem hledal dalsiho univerzala.Uz nekolik let jsem po ni koukal,mela byt lehci,uspornejsi,dostatecne dynamicka,krasna,pohodlna ve dvou s bagazi,pro sporivce usporna a nenarocna,mela mit schopnost v lehcim terenu ci na opravdu hnusne okresce a Temer Dokonala Motorka(TDM)je na svete uz pres 30let,tak musi byt dobra,pro mne toto vse beze zbytku splnuje.Pac jsem narocny uzivatel,vadi mi ze na svizne predjeti ve dvou musim na trojku a ve 150ti je uz vse jen poklidne tlaceni cisel na tacho a kolem 200umre,ale brzo jsem zjistil,ze sice cuka pod 3tis i po zaslepeni hadicky podtlaku,ale pro mne asi nejvic je,ze spotreba je porad kolem 5litru a pokud jedes co to da tak o 0,5l vic a to nezere ani gumy a vse kolem,proste nenarocna.Ventile jsem meril kolem necelych 45tis km a v toleranci.Pod sedlo das lekarnicku,naradi,antipich s bombickami,merak tlaku,zamek a porad mas jeste misto,sedlo pro dva pohodlne,vysuvne hacky na sitku pod sedlem,nastavis si podvozek jak chces i kdyz pro mne to znamena na zadku pruzinu na max i utlum ale prekousne na silnici kde co.Brzdy odvadi poctivej kus prace,ze vidle ma co delat aby se neborila na sve limity.
Motorka opravdu nesviti a to ani po osazeni xenonu,trochu to resi pridavna svetla,je (v)hodna pro kazdeho i kdyz myslim,ze vyska min. 175cm by byla lepsi a trochu urostlejsi postavy,trochu s ni na miste zapasim,ne vahou ale tezistem,ale zkuseny chlap jako Ja:)
Zklamanim pro mne byl vykon a porad trochu je,jezdim dost ve dvou asi 90%sezony a drzim krok s 100k(a vice) masinama jen diky umu a tak do 150ti max.Zatahy jako Véčko,jak vsude pisou jsem opravdu nepocitil,motor z TL to opravdu neni,ale kdyz jsi kolem 6tis na řekneme 3-4ku tak mas co potrebujes k zrychleni a na sviznou jizdu to staci,preci jen to mel byt universal a svizne svezeni umi.V meste pohoda jen pri proplitani mezi auty pozor na stalou rychlost,jinak teziste udela svoje a zrcatka jsou pak siroky,ale kam se vejdou tak i cela masina.Masina je trochu bez emoci,hlavne zvuk a projev motoru,pro mne 3 az 5tis je mesto a 5-8tis okreska,motor nedava pocit vykonu,ale poctive dela svou praci,jako cela motorka.Cestovani je to co ji sedi nejvic,ale umi mesto,dojet k rybniku a polnackou k chate a na okresce dava takove Sv650 a stroje tomu podobne,sportovni sestky uz si neskrtne(kdyz to ridi drevo no problem),maximalky na youtube jsem videl pres 200km/h ale me tam nejde jen z kopce s vetrem v zadech,vse tam je udelane nevim,ale to uz neresim.Kazdopadne co mne na ni bavi nejvic ze jedu 150tkou pro rozmlacene silnici a citim se uplne v pohode,to na TL neumim:)A dojedu dom nerozlamanej a pro mne je sporilek jako Ja:)Je to masina pro divne pavouky,lidi co se radi odlisuji,takova Multistrada te doby,bez ficur mnoho eletroniky a pusobi solidnim dojmem vydrze na veky.Partak do zivota pro vyradene jedince hledajici vernou sluzbu,kde si budes přat.Mam ji rad:)
27.10.17
Tak jsem si zase udelal radost a odlehcil moto o 8kg a svoji kapsu o 25tis.a nechal jsem si udelat zakazkove vyfuky od RP vedene bokem motoru abych si zas v brodu nenarazil o sutr svody:)Mno a 2018 mne čeka Černa Hora a Kousek Albanie.Jeste musim dorobit šusplech a par drobnosti...Zvuk s vlozkou asi dvakrat hlasitejsi a bez ni se uvidi az bude pekne,spotreba vykon atd.zatim nevim to az sezona 2018,tento rok 10500km tak uvidime co pristi,chtelo by to presit sedlo...
4.3.23
Spotřeba i vykon je tak nějak podobna,ale zvuk lepší a to je fajně.Jezdím s vložkou toje tak akorat a sedlo od DDT usite na podruhe ted super Ok a opravdu pekne a pohodlné.
Uvidim jestli ji prodam,sel bych do Tigra 800xca/BMW R1200GS tak ale to po prodeji.Za mne nej TDM co jsem potkal vybavena na max.ale dnes asi frci jine stroje:)

Animals21
Animals21 napsal 23.02.19 v 20:16 10b.

Fotka c.23 je fakt super

bandit.kenny
bandit.kenny napsal 28.11.17 v 18:26

Tak ladak a svod osazen jsem zvedav jakej to bude pocit:)

Jencek350
Jencek350 napsal 29.04.16 v 22:48

Jj.super stroj.ladaky emoce dodaly.mam leo vince a super zvuk

Sidonius78
Sidonius78 napsal 24.07.15 v 22:19 9b.

dobře jsi vybral, super univerzál (mít tak o 20 koní víc ). Laďáky taky potřebuji, ale řeším jiné věci tak snad časem. Každopádně zdravím Brno

bandit.kenny
bandit.kenny napsal 21.07.15 v 07:01

Tak ladaky jsem uvazoval ale je to dost penez a stejne to da max 3kone a kdo vi jestli u neceho levneho:(A musim je sundavat pokud nemaj homologaci do zahranici(nelegalni i u nas).