Honda CBF 125 (2012)

Vlastník 1-_Dawe_-1
Vloženo 16.7.2015
Aktualizováno 16.7.2015

Pohodlná stopětadváca, skvělá motorka na naučení - vše funguje jak má, není to žádná čína

Honda CBR 125R: Žádná nebyla v tak dobrém stavu a většina měla moc najeto, CBF bylo pohodlnější
Yamaha YZF-R125: Vysoká pořizovací cena na starší rok výroby

První dojmy - Motorku jsem kupoval v září 2013 od první majitelky, která měla motorku rok, ale bála se jezdit. Motorka měla najeto necelých 800km. Byla jako úplně nová. V září jsem si už moc nezajezdil a tak jsem se pořádně svezl až na jaře 2014. Ze začátku byla moc rychlá, protože jsem byl zvyklej na fichtla, ale časem jsem se naučil vše a po 2 měsících jsem si na ní zvykl. Po roce jsem jí měl už odhadnutou a vím co si kdy a kde mohu dovolit

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně doporučuji všem začátečníkům a také se hodí jako přibližovadlo po městě.

Udělal jsem si papíry na A1 a začal jsem hledat tu pravou stopětadvácu. Kamarádi měli CBRka, YZFka, a podobně. Hledal jsem něco v dobrém stavu, ale z finančních důvodů jsem si mohl dovolit pouze bazar. Nakonec jsem narazil na CBFko

Je to stopětadvacítka. Nečekejte žádné žihadlo. Rozjezd do 80 km/h je velice uspokojivý, na světlech to natřete každé octávii. V techničáku píšou maximálku 104. Jede i rychleji jel jsem i 130, ale motorka na to není stavěná a je zbytečné z ní ždímat co dá.

Jízda je velice pohodlná, po městě se jezdí skvělě. Motor je velice spolehlivý. Brzdy jsou velice dostačující, zatím jsem s nimi zvládl všechny situace. Spojka a převodovka je skvělá - je to velký rozdíl oproti čině, nebo fichtlu na kterým jsem začínal.

Jízda se spolujezdcem není na dlouhé cesty zrovna nejlepší. Nerad vozím spolujezdce a motorka je pak samozřejmě trochu horší na ovládání, jelikož je zadní sedadlo výš než řidičovo, nedoporučuji vozit žádné dvoumetrové čahouny.

Motorka je nejlepší do města a dají se s ní zvládnout i meziměstské trasy. - jezdím s ní občas na výlet cca 100km od města a jede hezky. Do terénu bych nedoporučoval.

Motorku jsem kupoval jako druhý majitel a byla rok stará, nyní je již 3 roky stará a zatím mě nikdy nezklamala. Každý rok jezdím do servisu Honda na prohlídku a měnit olej. Nic se mi zatím nerozbilo a jsem s ní velice spokojený. Také mám radost ze spotřeby, zatím jezdím stále pod 2l/100km