Yamaha XV 750 Virago (1995)

Vlastník Budulinek
Vloženo 3.7.2015
Aktualizováno 22.11.2015

Virago se mi jako klasický chopper vždy líbilo. Pěkná, decentní, vzhledově dospělácká motorka pro motodědky (ale nejen pro ně). A spolehlivá.

Motorka koupena od pepitschek (Zruč)

Yamaha XV 1100 Virago: důvod neuveden

První dojmy - První jízdu jsem si jen užíval, ale i si zvykal na silnější a těžší motorku, než s jakou jsem jezdil doposud. Padla mi hned do ruky a velice rychle jsem si na ni přivykl. Prvotní obavy byly hned pryč. Myslím, že jsem si vybral svůj sen. A dnes po projeté sezoně a cca 5000km jsem s ní nadšený. Intuitivní ovládání, dostatečný výkon, skvělý vzhled - co víc.

Motorku bych doporučil pro - Tuto motorku bych doporučil všem, kteří mají rádi cesty pohodovky. Jede sice 180, ale nejlepší svezení je při 120, což je dostačující nejen pro mne jako skoro dědka, ale i pro mnoho jiných, komu střelba na sportech nic neříká...

Doplňky na motorce - přídavné světlomety, vyztužené kožené brašny, kožený pás s kapsou na nádrž, plexi, vyhřívané rukojeti, el.zástrčku, padací rám, hodinky s teploměrem, indikátor stavu baterie, opěrka spolujezdce s nosičem zavazadel

Motorku mám od července roku 2015. A hned bez jakýchkoliv úprav a oprav jsem s ní jezdil. Ne však jen po rovinkách nebo kolem komína. Rakouské, italské a slovinské Alpy prověřily dokonale vlastnosti a schopnosti Viraga. Po dálnici ve dvou a plně naloženi (stan, pacák, oblečení dva batohy, a trocha jídla) jsme si šupali 150 bez jakýchkoliv problémů v kopcich nebo při předjíždění. Následné jízdy přes pár zajímavých passů, nebo na vhcholky hor, např. slovinský Mangart, ostré serpentiny v dosti náročných podmínkách mi daly za pravdu, že jsem si vybral dobře. Ani v jednom případě jsem nepostřehl, že by motorka na něco nestačila. Prostě paráda. Spotřeba 5,5l na sto. Ve dvou a do 22%kopců je to luxus.
Že dostala zabrat svědčí i ojeté brzdové destičky a zadní plášť. Jede skvěle jak po dálnici, tak i v serpentinách a rychlých zatáčkách. Brzdy makají jak mají, motor taky, mě se sedí dobře, takže mohu vřele doporučit se s ní vydat nejen na blízké srazy. Bagáže se na ni při troše šikovnosti vleze přesně tolik, kolik dva potřebují na 14 dní cestování.

Bony07
Bony07 napsal 03.03.21 v 21:56 10b.

Ta je prostě boží! A moc se mi líbí Tvoje popisky a recenzce k ní

Straycat
Straycat napsal 02.12.18 v 20:49 10b.

Mooc pěkný!

bortl
bortl napsal 28.04.16 v 10:34 10b.

Pěkný stroj

-Donar-
-Donar- napsal 11.03.16 v 20:50 10b.

Moc pěknej stroj

Jarda-pospa
Jarda-pospa napsal 19.11.15 v 19:47

Ahoj, jsem také z Lipníka, ještě jsem ji tady neviděl, pěkná a spolehlivá motorka tak si užijte hodně pohodových kilometrů.