renocar_unor

Suzuki DL 1000 V-Strom (2007)

Vlastník dafikk
Vloženo 29.6.2015
Aktualizováno 15.6.2020

Vloženo: 16.10.2017, Uskutečněno: 13.10.2017, Stav tachometru: 1200 km, Zhlédnuto: 12x

14-15.10.2017...měl to být poslední pěkný víkend tohoto roku.

Zoufale jsem chtěl ještě někam vyjet. Ukojit tu úchylnou potřebu v sedle motorky,před nekonečnou a nudnou zimou. Plán s rozumným cílem žádný,ale plná hlava nápadů kam jet jen tak na pas blind.
Nechtělo se mě ale samotnému. Jsem typ člověka,že potřebuji zážitky prožít s někým. Jedno s kým. Mimo naprostých idiotů mám rád všechny lidi různých povaha a vyznání. Asi podobně smýšlející je Pavel (gulliver). Dali jsme se dohromady na M.cz.
Klidný,vstřícný a nekonfliktní chlapík. Každé neznámo je očekáváno s obavou,ale už při prvním kontaktu se mě to u něj rozplynulo. Neměli jsme plán kam jet.Jen zhruba nástřel směr Polsko a Slovensko Sraz byl v pátek po 14hod v Olomouci na pumpě. Já z Brna. Gulliver od Svitav.
První dohoda o nocování mělo být poblíž termálek Oravice s tím,že tam dojedem,půjdem se napařit do termálek,večer u piva naplánujeme další den,vyspíme se a vyrazíme.
První potíže nastali už u Ostravy,kdy nás Gulliverova BMW navigace vodila dokola.
Neměl jsem čas se věnovat intineráři,tak jsem vše nechal na Gulliverovi. Na pumpě u Ostravy mě nic jiného nezbylo,než nahodit svoji čínskou navigaci,tak nějak si v hlavě poskládat zeměpis a jelo se. Mazali jsme na Polsko na Bielsko Biala a Ziwiec a z něj zase na Slovenko k Oravici. Gulliver měl v nějaké dědině vyhlídnuté ubytování,ale neměl ho reservované. Kolem 20hod v 6°C za jektání zubů jsme projeli dědinku Oravský Biely Potok a ubytování jsme žádné neviděli. Za dědinou jsme zastavili a začali horečně hledat na internetu ubytování v okolí. (V duchu blahořečím dnešním,příznivým cenám za mobilní internet a volání) Priorita je jasná-ubytování v penzionu,popř.hotelu s restaurací. Voláme na několik ubytování,ale máme smolíka. Když už je ubytování,tak není restaurace. Prý je po sezoně,tak nevaří. Nakonec se podaří sehnat hotel Tatrawest v Zuberci. Ubytování mají volné a dokonce máme štěstí že tam mají nějakou firemní akci,tak nám dají něco k jídlu. Pivo a ostatní pití není prý problém. Trošku jsem se bál jak bude vypadat jednohvězdičkový hotel,ale po příjezdu jsem byl mile překvapen. Normální hotel komunistického vzezření,ale pokoje pěkné,čisté,WC a sprcha na pokoji a topení hřálo. Amerika v létě!! Ochotně nám udělali řízek s bramborovým salátem a než ho usmažili,tak nám každému přistála na stole horká zelňačka.
Firemní akci tam měla slovenská KIA,takže tam byli mladí Korejci a Slováci,co dělají na Slovensku pro KIA Motors. Později nás tam jeden chlapík napájel whiskou na účet KIA. Takže tímto děkujeme a omlouváme se,že jsme nevydrželi déle. Únava a itinerář dalšího dne nás hnal do postele.
Dohodli jsme se,že se pojedem podívat na Duklu.
Ráno po snídani vyrážíme opět směr Polsko na Zakopané,Nowy Targ a Sromovce Wyžne a na Slovensko přes Pieninský národní park směr Stará Lubovňa,Bardejov,Svidník a na Duklu.

V Bardějově se zastavujeme koupit mazání na řetěz a musím ho i povolit,protože mě začal dávat sbohem,je nestejnoměrně vytahaný a pokračuje to rychleji než jsem čekal. Mám na něm najeto 20000km,ale tak jsem doufal,že trhnu rekord a vydrží déle. Bohužel se pan řetěz rozhodl jinak

Dukla...jsem z generace,která byla na vojně. Mělo to tam pro mě mystický nádech a měl jsem sevřené hrdlo. Tady se psali dějiny a tekla přitom Československá a Ruská krev. Báseň u rozhledny na počest hrdinům mě vhání slzy do očí. Ti lidé umírali,abych se sem mohl svobodně zajet podívat po více jak 70ti letech...DĚKUJI...

Vysmrkat...utřít slzy a mažeme zpět na Svidník,kde jsem u silnice viděl pěknou hospodu. Gulliver se těší na bryndzové halušky ze špekem a já...já ještě nevím co si dám. Nakonec jsem si dal také halušky.
Při čekání na jídlo hledáme ubytování v Popradu a domlouváme se na koupání v Aquaparku. S ubytováním je potíž. Myslím s ubytováním za rozumnou cenu. Hotel za 3500,-Kč/os/noc jsme mohli mít okamžitě
Nakonec se zadaří reservovat ubytování v penzionu Tatry. Paní do telefonu říkala,že tam mají akci,tak že jídlo bude (kurňa na Slovensku je akce za akcí). Chtěla nás uctít opět řízkem s brsalátem. Slušně jsem ji poslali do pr...
Penzion pěkný,čistý a je v něm teplo. Co víc si přát?? Aquapark v Popradě nás nijak nenadchl. Shodli jsme se na tom,že to bylo vyhozených 19,-Eur.
Vracíme se na penzion. Zábava je tam už v plném proudu. Teprve teď se dozvídáme,že majitelka slaví narozeniny,také jezdila na motorce (po pádu už má ale strach jezdit) a její brácha je motorkář. Sedá si k nám a začíná družba. Pogratulovali jsme paní majitelce k narozkám,dostali chlebíčky a nalili po kalíšku...Těch kořalek bylo ještě mnoho...a mnoho...Na žízen jsem si dal jednu Plzeň a pak už jen Henessy koňak po panácích a kamarádka oslavenkyně nás k tomu napájí hruškovicí přímo z litrové flašky Před půlnocí jsem rozbombardovaný jak Drážďany Musíme utéct spát,nebo to špatně dopadne. Platím jednu Plzeň a za nic ostatního si zaboha personál nechce nic vzít. Prý nás majitelka pozvala. Necháváme teda u placení ubytování a snídaně aspoň symbolických 10,-Eur spropitné. Ráno mě bolí hlava a ani hemenex ze třech vajec a půl litru džusu a ani káva nepomáhá. Škopek mě bolí až do odpoledne.
Z Popradu jedem na Hybe,Podbrezovou,Bánskou Bystrici a v Žarnovici odbočujeme na Horné Hámre,Velké Pole na Partizánské. Pěkná silnička s malým provozem,ale do zatáček tam není moc vidět.Ale svezení to bylo pěkný.
A pak už jen směr Bánovce n/Bebravou,Starý Hrozenkov a na Brno. S Gulliverem se loučím ve Slavkově u pumpy a jedu zadem domů,kdežto on pokračuje na Svitavy.
Počasí bylo úplně luxusní a podzimní příroda se jakoby chtěla předvést,tak se vybarvila do tak nádherných barev,že jí musím poplácat po imaginárních ramenou a uznale říct: Děvče...ty to ale umíš...
Uvidíme co na nás připraví příští sezónu.

Pe3k (1) napsal 17.10.2017 v 20:04

Jak to že jsi mě nevzal sebou ?

Wildaja (44) napsal 17.10.2017 v 17:14

Dukla je hodně symbolické místo . Ostatně i z fotek jde cítit ta odlišnost .
Humor tobě blízký nás baví a hezky jsi se rozepsal. Projíždět úžasnou, podzimní krajinou, mít štěstí na řízky i kapku něčeho dobrého po zážitkovém dni - je to pravé ořechové , že ? . Moc pěkné .

Felotron (-1) napsal 17.10.2017 v 15:12

Krasny... To je jak reklama na zivot s motorkou

31081 (664) napsal 17.10.2017 v 08:13

• Albánie + MNE + BiH 2019 aneb...panu učiteli s láskou

Přes rok plánovaná Albánie konečně vyšla. Rozhodl tak Standa,který si to tak nějak vzal na starost,a já byl rád,že po dlouhé době nebudu muset mít zodpovědnost "vedoucího skupiny",nebudu muset nic řešit,jen pojedu tupě z

Vloženo: 23.09.2019
    Uskutečněno: 16.09.2019
  • Slovinsko 4-6.7.2019 + přejmenování Rakouska

Tak jsem opět vyrazil se Standou z České Třebové. Odjezd byl trochu napínavý díky Standovi. V 6hod vyrazil z České Třebové a byl opravdu rychlík. V 7:40 na mě zvonil u baráku. Otevřel jsem mu jen v "trenažérech" s vyvale

Vloženo: 08.07.2019
    Uskutečněno: 05.07.2019
  • Bosna 2019

Na podzim 2018 jsem chtěl ještě vyrazit na poslední trip do Bosny. Než se to podařilo nějak dát dohromady,tak už byla zima a všechno plánování bylo tak nějak v háji. Myšlenky na Bosnu jsem se ale nezbavil a úporně to plá

Vloženo: 22.04.2019
    Uskutečněno: 21.04.2019