Kawasaki Z 750R (2011)

Vlastník edm_0185
Vloženo 15.6.2015
Aktualizováno 8.8.2016

Po takmer 5tich rokoch na dvackách to chcelo konečne zmenu. Na naučenie skvelé stroje ale už to bolo naozaj veľa :) Zato kawa je už kus stroja, čo ma k nej strašne priťahuje.

Motorka koupena od Due Fratelli Šamorín - Chalani zo Šamorína vedia ako predať motorku. Bezproblémový prístup.

Honda CB 600F Hornet: neobjavila sa žiadna 25kw a v slušnom stave.
Suzuki GSR 600: neobjavila sa žiadna 25kw a v slušnom stave.

První dojmy - Prvý dojem ? Kus stroja, prekrásna, roztrasené kolená hneď ako som ju uvidel. Dlho som nato čakal, konečne skutočná motorka. Okamžitá láska a srdcová záležitosť. Mierny strach ihneď vystriedal obrovský rešpekt a zároveň aj zvedavosť z rozdielu v ovládatelnosti. Na ten váhový rozdiel si budem musieť zvyknúť. Inak takmer dokonalá .:)

Motorku bych doporučil pro - Neviem, či toto možem ja hodnotiť pretože to je moja prvá vačšia motorka. Ale myslím si, že po nabehaní pár desaťtisícov km na dvacke ju škrtenú zvládnem bez vačších probleémov, hlavne so škrtením na prvú sezónu, čo beriem ako pomoc. :)

Doplňky na motorce - Padáky do rámu a kolies rutan, samodomo uchytenie špz, výfuk mivv double gun

29.7.2015 --> kawa je prec .. na okruhy sa nehodi a na ceste ma to prestalo bavit .. s laskou spominam

6.4.2016 --> Tak po dlhej dobe tu nieco napíšem znova. Motorka je po servise, kvapaliny filtre, namontované padáky, držiak špz prerobený (to bol pôrod :D ), do výfuku som namontoval killery pretože sa to nedalo počúvať, ludia nadávali a po hodine jazdy ma rozbolela hlava, naozaj ak niekto uvažuje o tomto výfuku tak s tým musí rátať. Ďalší dôvod prečo som tam killery namontoval, je výkonová diera do 5.000rpm. Od spodu to bolo naozaj mŕtve, ako 125. Možno ak niekedy zostanú peniaze dám vyrobiť zvody na mieru a naladím ju an brzde ale to je ďaleká budúcnosť.. Zed jazdí skvelo, počasie sa začína umúdrovať a sranda začína

25.11.2015 --> Dnes mi prišiel výfuk MIVV Double Gun - motorka schudla o 5,2kg, montáž bezproblémová iba plug and play :) .. Ale toto som od toho výfuku nečakal naozaj. Zvuk s db killermi je neskutočný, bordel, idem ohluchnúť. Avšak co sa deje po vybratí db killerov... mám rád zvuk motoriek, ale toto je naozaj moc :D susedia a vlastne všetci naokolo ma pravdepodobne buú nenávidieť, v meste radšej jazdiť nebudem a budem potrebovať štuple do uší ale výfuk to je krásny a mne sa ten zvuk neskutočne páči. :)
Držiak ŠPZ je už vyrobený, momentálne riešim odpory ohľadne smeroviek ale ide to pomali.. zima je ale dlhá.. :)

6.11.2015 --> Dnes mi dorazila zásielka od RUTANA, tj. protektory na rám, do kolies, led smerovky. Po víkende idú na motorku padáky, smerovky ešte budú musieť počkať, dokým mi známi nevyrobí držiak na ŠPZ, pretože ten pôvodný je naozaj hnusný :) Kedže zima bude dlhá, buduú sa objednávať veci ako krátke cnc páčky, stojany pod kolesá, a na jar kombinéza na mieru :)

2nd edit - 1.9.2014 -->takze od piatku 28.8.15 mam vodicak konecne a nohu dravu natolko aby som mohol jazidt a ten pocit je uzasny,Za posledne 4 dni som nalietal takmer 600km a pocity z tej motorky su neskutocne. Bal som sa vahy v zakrutach ale skor je tam citit tu istotu toho podvozku, istotu na brzdach, Za prve 2 dni som zjazdil gumu cca 0,5cm od okraju a to som predtim an velkej motorke poriadne nejazdil takze radost jak hovado ze ano :} brzdy sa zakusuju neskutocne, az sa niekedy bojim siahnut na brzdovu packu ale tak to ma byt :) z motorky je citit neskutocna istota v naklonoch, to sa zo 125 neda ani porovnat. Celkovo mam z nej skvele dojmy a tu istotu... Aj ked je to zatial zabeh a je to vykonovo skrtene mi to vyhovuje... neskor doplnim :)

1st edit - 2.7.2015 --> tak a leto a aj tato sezona premna skoncila.. prvy prazdninovy den som si dolamal nohu, 2 mesiace na barlach.. letim v nemocnici a cakam na operaciu.. jebat.. prajem ostatnym milovnikom 1 stopy bezpecnu sezonu 15 :)

Veľmi dlho som hľadal motorku vhodnú na prestup. Kritéria boli dané. Najlepšie naháč, možno polokapota ale skor nie. Určite nie superšport, to naozaj nie. Ďalej sa musela dať škrtit cez plyn, koli neskoršiemu odblokovaniu na plný výkon (zarážku na plyne odstránim doma v garáži, elektronické škrtenie nie :). Dlho som hľadal niečo na inzerátoch v mojich finančných možnostiach ktoré neboli zlé, ale u nás toho na tých bazároch v tej cenovej kategórii moc na výber nieje, teda 25kw. Tak otec niečo doložil a kúpilo sa Z750R, nová moto, uloženka.

Škrtená bude minimálne na prvú sezónu, aby som si zvykol na moto a netreskol s tím niekde hneď. Skúšal som otvorený starší model (mokko dik za doveru:) a to čo sa dialo na 7.000rpm bolo niečo neskutočné, a na to si zatiaľ naozaj netrúfam. Času dosť. :) Kawu som priviezol v piatok 12.6.15 domov takže ešte nemám špz bohužiaľ. Po prvom naštartovaní to bol idiotský úsmev na tvári ktorý trvá už niekoľko dní. :)

Prehodil som nohu cez sedlo, posed mi zatiaľ vyhovuje, je mierne naklonený na riaditká, nohy niesu moc vysoko a krásne obopínajú masívnu a širokú nádrž. Ovládacie prvky nastavené skvelo, akurát tie nešťastné zrkadlá v ktorých si vydím ramená a hruď. Zrejme prídu iné. Stláčam lankovú spojku, tvrdá ale to mi vyhovuje. Moto je v zábehu tzn. prvých 800kmm iba 4.000rpm. To bude kruté. Dal som si skúšobnú jazdu po dedine, bez špz a vodičáku a dojem z motorky bol neskutočný. Ovládaťelnosť je prekvapivo skvelá, aj ked na mieste je tú váhu cítiť ale niesom postavou niekto komu by to robilo problém. Sila odspodu tam bude, hold treba zabehnúť, čiže to hodnotiť zatiaľ nemožem. Celkovo sú toto úplne prvé dojmy, preto to treba tak brať. Určite budem viesť denník, a podrobnejšie sa rozpíšem neskor.

Som veľmi zvedavý na podvozok, ktorý je v Rku plne nastavitelný. Brzdy sú jedovky, aspoň tak mi prišli pri prvom stlačeni. :) Ale za to som rád, na tú váhu stroja bude treba kvalitné brzdy. Radiálna brzdová pumpa, pancierové hadice, radiálne nissin brzdové strmene, tak som naozaj zvedavý.

Zatiaľ by to bolo asi všetko, ešte mesiac musím čakať na vodičák, keďže nemám 18. Hold, bude to veľmi dlhý mesiac. Neskor sa rozpíšem viac.

Ethi
Ethi napsal 23.12.15 v 10:10 10b.

edm_0185
edm_0185 napsal 09.12.15 v 09:57

len ci budem ja taky rychli

korrzar
korrzar napsal 09.12.15 v 08:27 10b.

Moc pěkný kousek a ty barvy jí seknou...jestli bude jezdit tak jak vypadá, tak jsi všude nejrchlejší.

edm_0185
edm_0185 napsal 27.06.15 v 10:41

dakujem ak ladak tak ixil hyperflow v ciernom prevedeni, homologizaciu unas riesit nastastie nemusim urcite tam pride len ci tuto sezonu ..

Kawabrumla
Kawabrumla napsal 27.06.15 v 07:51 10b.

Krásná Kawuše, nádherné barvy :) přemýšlím o ní do budoucna ještě nějakej pěknej laďák a je to dokonalost sama