Yamaha TDM 900 (2002)

Vlastník Lou7789
Vloženo 12.6.2015
Aktualizováno 22.4.2016

Naprostá bomba, motorka naprosto splnila očekávání a dalece je překonala.

Motorka koupena od Zejdak (Zastávka) - S prodejcem se známe roky, takže OK

Honda XL 600V Transalp: To by byla úplná hovadina koupit Alpa místo TDMky...

První dojmy - První dojem udělala hned při rozjezdu. Jen co se trošku pohnulo kolo, motorka dostala úžasnou stabilitu. Další dojmy následovali hned po přidání plynu. Perfektně si sedneme.

Motorku bych doporučil pro - Myslím že TDMka je tak příjemná a všestranná motorka, že se hodí pro kohokoli. Já jako pokročilý začátečník zatáčečník se na ni cítím jako doma...

Doplňky na motorce - Na TDM jsou vyhřívaný hefty, denní svícení, kufr Shad a zásuvka na 12V jinak vše originál. Přes zimu šlo dolů denní svícení, přidal jsem Bastery, vyšší plexi s nástavcem od Givi, USB nabíječku a polepy na ráfky.

Stroj jsem si vybral po ne moc dobré zkušenosti s Yamahou XTZ660 Tenere, kterou jsem po Jawě 350 považoval za supr mašinu, ale po třech měsících vzájemného trápení se jsem šáhnul po jiném kafi. Tenerka nebyla špatná, ale je to na úplně jiný ježdění, než se líbí mě.

Zkušeností s motorkami této kategorie moc nemám, takže čistě objektivně můžu říct, že se motorka řídí lehce, je čitelná, klidná a hlavně pohodlná. Brzdy jsou naprosto vynikající.

Úložný prostor je tak akorát na nářadí, antipich a lékárničku.

O TDMku bylo dobře postaráno, takže mě čeká po sezoně jen výměna nemocnýho napínaku řetězu, ale to je prý nemoc (vlastnot?) všech TDM do roku 2004.

Spotřebou se motám mezi 5 - 6 litry.

Jediným neduhem jsou kolena a výfuky. Při prvním kontaktu s motorkou ( stála u garáže nastartovaná) jsem si připekl lejtko ( a to hodně :)) a při prvním svezení jsem si připekl patu na botě :)

findejs1310
findejs1310 napsal 12.06.15 v 18:26