renocar_unor

BMW R 1100 GS (1997)

Vlastník odinoczka
Vloženo 8.6.2015
Aktualizováno 8.6.2015

Velká, těžká motorka... žádný homo nebo metro vyvoněná hračka, ale nekompromisní pracant, který se nabalí a roky prověřená kontrukce z Bavorska doveze posádku třeba až na konec světa... snad :)

Motorka koupena od FIRMA:Michal Ponca - Zotavovna motocyklů

KTM 990 Adventure / S: Mě samotnému by asi vyhovovala více, ale pro dlouhé cesty ve dvou je BMW určitě ideálnější..
BMW R 1150 GS: Rozdíl se mi zdá minimální, jako hlavní rozdíl jsem viděl finance

První dojmy - Na větších a velkých strojích jsem před koupí BMW zas tolik nenajezdil... Jezdil jsem roky na Jawě 350 Trampovi a tak posun z 350 na 1100 byla pro mě určitě znatelná. Ale BMW R1100 GS splňuje, případně určitě bude splňovat, to co jsem hledal a očekával od motorky.

Doplňky na motorce - (zatím) nosiče od SW Motech

Rozhodnutí vyměnit můj primární jednostopý dopravní prostředek přišlo vcelku rychle a to během zimi 14/15, kdy jsem plánoval cestování pro další rok. S dosavadním strojem JAWA 350 Tramp jsem byl dlouhé roky takřka naprosto spokojen - dovezl mě, přítelkyni a podstivý náklad do Chorvatska a zpět, ukázal KTM a BMW, že se na Ukrajinských cestách neztratí a několik zim porušovala zakončení sezóny... Ale jak to již ve vztazích bývá, po čase se ty malé nedostatky stávají čím dál tím většími a nakonec spějou k nějákému razatnímu řešení. Stejně tak už ten výkon při naložení, akcelerace a opravování drobností se staly významnými aspekty toho, proč přesedlat a nechat Jawu motosrazům Jawařů..

BMW R1100 GS jsem dal před KTM, o které jsem také uvažoval, přednost z důvodu toho, že i přes občasnou potřebou vyjet mimo asfalt a další plánované cesty například do Karpat, potřebuji stroj, se kterým bude možné se pohodlně a spolehlivě dostat s drahou polovičkou například k moři nebo jinam na dovolenou.

Dále jsem se řídil radami a BMW R1100 GS dal přednost před BMW R1150 GS jednak z finanční stránky a druhak kvůli tomu, že opravdu spíš dávám přednost účelovosti před vzhledem.

Zatím si ale nedovolím Bavoráka více komentovat, to až tak za 10.000 ujetých km...

mpanda
mpanda napsal 20.06.15 v 17:01 10b.

kromě těch avia světel paráda

mardock
mardock napsal 10.06.15 v 07:04 10b.

určitě budeš spokojenej. Oproti 1150 nevidím žádnou nevýhodu-spíš naopak. Navíc 1100 jezdí fakt hodně málo.

Špageťák
Špageťák napsal 09.06.15 v 19:44 8b.

Tak teď by jsi nám mohl někde v terénu ukázat taky Ty jestli se neztratíš. Tam si teprve uvědomíš výhody a nevýhody sice silnějšího, ale taky nesrovnatelně těžšího stroje. Jinak gratuluju ke koupi a přeju ti, aby motorka splnila veškerá tvá očekávání.

kubrt1965
kubrt1965 napsal 08.06.15 v 18:12 10b.

Parádní cestovatel, dobrá volba