Triumph Tiger 900/885i (1999)

Vlastník rulik
Vloženo 27.5.2015
Aktualizováno 9.6.2021

Z finančních důvodů trochu "nucená" koupě po krádeži Afriky (ne zrovna vysněný, ale krásný stroj ze SRN za rozumné peníze :)

Motorka koupena od Pavel Smetana - zkraje ochotný, pak v případě řešení skrytých vad (KO centrální tlumič) přestal komunikovat
Po nějaké době zjištěno, že prodejcem byly evidentně zamlčené rozsahy oprav po dovozu z Německa a skutečný stav. Bylo nutné nechat opravit poměrně dost částí za nemalých fin. nákladů

První dojmy - Zatím mám najeto (víkend + pár dní) cca 500 km. Ale už jsme se skamarádili a z počátku kanoucí slza po přechodu z V 2válce rychle usychá a vše se obrací k lepšímu :). Na silnici i v městském provozu na svou váhu dobře manipulovatelný stroj a motor má krásně plynulý chod v tahu.

Zatím mám na Tigrovi najeto jen maličko (cca 500 km), ale celkově velká spokojenost (dojmy tedy jen ze silnice, na polní cesty jsem se ještě nedostal - na to jsem s 240 kg zvědav... :o)
Sériové turistické plexi je tragické, funguje cca do 140 km/h, kdy moc není potřeba, pak jde všechno do helmy :o) Ve vyšších rychlostech se pak trochu začíná vlnit, ale to bude předpokládám centrálním tlumičem, který je už dost mizerný. Což se projevuje tedy hlavně odskakováním zadního kola na hrbech - rychle měním. :)

Jinak posez jako v pokojíku s pěkným výkonem, příjemný to stroječek :)

---

Po několika desítkách tis. km odladěno plavání (majoritně o pneu a zmiňovaným centrálním tlumičem) a koupeno org. plexi, kdy se potvrdilo, že výrobci většinou vědí, jaké příslušenství je nejvhodnější :)
Po nemálo opravách je výsledkem je velmi příjemný stroj, ze kterého se bude nelehko přecházet na "normální" 2 válec nebo naopak 4 vál :)

Raisto01
Raisto01 napsal 17.03.21 v 20:07 10b.

Lidi zmrdi, co k tomu rict. Motorka paradni

Juraj22
Juraj22 napsal 17.03.21 v 17:03 10b.

Krásnej Tygřík, tak ať slouží

radek89
radek89 napsal 19.12.16 v 20:11 7b.

Pěkný kousek

ScorpionI
ScorpionI napsal 29.11.16 v 17:30 10b.

Supr moto!!! Gratuluju!!! Mám o několik pátků staršího tygra, ale jsem spokojenej!!!
Hodně krásnejch Kyláčků!!!

sm3ky
sm3ky napsal 03.06.15 v 21:14 10b.