Yamaha TDM 850 (1995)

Vlastník Slávek-TDM
Vloženo 16.5.2015
Aktualizováno 19.3.2017

Vloženo: 24.08.2015, Uskutečněno: 20.08.2015, Stav tachometru: 33600 km, Zhlédnuto: 11x

V kostce – 4 dny, 4 státy (Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Německo), cca 1800km, 7 horských průsmyků, cca 90 litrů kvalitního rakouskýho a švýcarskýho benzínu a celkem 270 EUR (včetně ubytování, poplatků, dálniční známky, nákupu v DutyFree shopu, jídla, pití a paliva). Ubytování v regionu Kaunertal v penzionu www.hausrenate.com (což sice zní jako veřejnej dům, ale je to bezbariérovej penzion, perfektně uzpůsobenej vozíčkářům – což naštěstí zatím nepotřebuju).
Projetý průsmyky a vrcholy:
Stelvio 2757m
Fluelapass 2383m
Bernina 2330m
Julierpass 2284m
Reschenpass (/nepass )
Albulapass 2312m
Kaunertal ledovec 2750m
Pokud v tomto místě jste, doporučuju nevynechat trasu Vinadi – Samnaun, která vede maličkýma tunýlkama na jedno auto a kde na vrcholu je bezcelní zóna a můžete nakoupit krom chlastu a cigaret benzín za krásných 0,95EUR / litr naturalu 95. Zpátky se dá jet na Kajetansbrucke, tam jsou taky hezký zatáčky. Doporučuju se úplně vyhnout trase Bormio – Tirano, která skoro celá vede tunelem, je tam provoz jako prase a nic není vidět. Lepší je to vzít přes Livigno a spodní úsek Berniny si dát shora dolů a pak zpátky.
Nejkrásnější průsmyky jsou podle mého Julierpass a Albulapass. Na Stelvio je to jako na pouti, kdežto ve Švýcarsku je málo lidí a nádherná a různorodá krajina. Kdo má rád vláčky, přijde si na svý. Určitě se sem ještě vrátím, mám tady pár neprojetých úseků a Švýcarský průsmyky si dám klidně znova z druhý strany.
Co se týče motorky, tak 20 let starý TDMko šlapalo jako víno. Sice nad 2000m už mu docházel dech a musel jsem hodně plynovat, ale mým dvěma kolegům jsem ujel jako prd. Spotřeba úžasná (průměr celkem pod 5 litrů), spotřeba oleje skoro žádná. Pohodlí ucházející i na horším asfaltu v Itálii, ochrana proti větru na dálnici nad 130 bídná. Podvozek jsem nastavil tak, že se ani moc nevlnil a mohl jsem klopit až na stupačku. Zadní enduro guma stojí za prd, příště dám nový dvousměsovky, na předku RoadSmart II drží bezvadně. Nakonec jsem byl s motorkou v Alpách velmi spokojenej, fakt jsem to nečekal. Spíš jsem si myslel, že mi tam někde klekne.

ganmiki (1) napsal 24.08.2015 v 21:55

no vida jak pampeliška šlape

• Prodej

Dnes prodáno Kamikacemu k Český Lípě. Ať mu jezdí bez problémů a je spokojenej jako jsem nakonec byl já :-DD

Typ: Prodej
    Vloženo: 19.03.2017
    Uskutečněno: 19.03.2017
  • Rumunsko 2016

Projeli jsme Banát, Transalpinu i Transfagarasan. Celkem 3000km. 5 motorek (3x BMW GS různých typů, 1x Honda TransAlp a 1x Yamaha TDM). Závady byly 2 prasklý žárovky a rozbitej startér u R80GS, takže bylo potřeba našlapá

Typ: Dovolená
    Vloženo: 19.09.2016
    Uskutečněno: 16.09.2016
  • Rekord v počtu Yamahy TDM v Pelhřimově - 208ks!

Divím se, že tu ještě nikdo nedal report o světovém rekordu v počtu TDMek na jednom místě. Tento padnul v sobotu 10.9.2016 mezi 13-14tou hodinou na náměstí v Pelhřimově, kde se sjelo neuveritelných 208 Yamah TDM všech 3

Typ: Sraz
    Vloženo: 19.09.2016