Vespa ET4 125 (1998)

Vlastník jelenl
Vloženo 15.5.2015
Aktualizováno 6.5.2021

Přibližovadlo do města - Piaggio Vespa ET4 125ccm.

První dojmy - Nízko posazené těžiště přináší skvělou ovladatelnost. Na těch malých kolečkách je to nezvyk a člověk tomu musí dát čas pro seznámení, ale jinak naprostá spokojenost. Je super úložný prostor pod sedlem i zadní box!

Doplňky na motorce - Aby bylo vidět, že nekecám, do zadního boxu se např. vejde 11mlék i s kartonem a jedno navíc se vejde ještě na ně...

No a nebo tam prostě všech těch 12 mlék poskládám bez kartonu a zbytek nákupu / věcí dám ještě do boxu pod sedlem, takže pohoda

Jakmile žena prohlásila, že by klidně na skůtru jezdila, ihned jsem zasednul k inzerátům a hledal Mezi skůtry jsem měl vcelku jasno, chtěl jsem Vespu. Našel jsem tuhle zelenou s kompletní výbavou tj. originál velké plexi na řidítka, zadní hliníkové madlo na přidělání boxu a originál piaggio box ve stejné barvě. Chvilku jsem s koupí váhal, protože Vespa byla trochu potlučená viz fotky. Nakonec jsem ji ale vzal, něco mě totiž říkalo, že si zaslouží větší péči. Nechal jsem si namíchat shodnou barvu a lak jsem trochu opravil. Pod sedlo se vejde velká helma a do zadní boxu taktéž, takže místa dost. Stále mě úložný prostor dokáže překvapit.

Vespa má najeto vcelku dost. JENŽE z motoru žádné pazvuky nelezou a podvozek je také O.K. To je přesně ten důvod, proč jsem chtěl Vespu a ne "čínu"... Jedná o starší model motoru, nicméně je bezproblémový a chová se kultivovaně. Žádné velké problémy jsem neřešil, jsem spokojený uživatel a doufám, že to tak bude i nadále. Nemám potřebu se v tom nějak vrtat, prostě jezdím

5.5.2021 - Vespa prodána a putuje k novému majiteli.

jelenl
jelenl napsal 14.01.16 v 21:58

Ta moje je z roku 1998, takže karburátor a starší typ motoru. Tuším, přelom 1999/2000 se začal vyrábět typ motoru Leader a ten se na první pohled pozná tak, že má jinou a hliníkovou start páku + jiný levý dekl motoru. Nicméně, si myslím, že spolehlivé jsou oba typy motorů a staršího typu bych se také nebál Jinak mám na tachometru 45tis km Přesně tak, jsou to super služebníci, tak ať trochu vypadají

mach78
mach78 napsal 04.10.15 v 19:48 9b.

Zdravim Vas, jaky mate rok a kolik najeto? Koupil jsem r. 2000 se 24tis. - et150 celkem dost ponicena...ale jak pisete - zaslouzi si lepsi peci!!!

Rubi
Rubi napsal 18.05.15 v 08:14