Honda NC 750X (2014)

Vlastník Trvidy
Vloženo 10.5.2015
Aktualizováno 10.5.2015

Pohodlná motorka s nízkou spotřebou vhodná i na delší cestování a za rozumný peníz.

Motorka koupena od FIRMA:FOMI (Vendryně) - Solidní přístup, vstřícnost a výborný servis.

Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
BMW F 700 GS: důvod neuveden
Kawasaki Versys 650 ABS: důvod neuveden

První dojmy - Když jsem jí poprvé viděl, řekl jsem si rozpočtovka, ale po první jízdě a po důkladnějším prohlédnutí a využitelnosti k cestování a výbornému posezu jsem jí vzal na milost.

Motorku bych doporučil pro - Tento motocykl bych doporučil asi jako každý tady, pro klidné cestovatelsky zaměřené jezdce a pro začátečníky.

Doplňky na motorce - Z doplňků jsem dokoupil centrální stojan, vyšší plexi s deflektorem, blástry, padací rám, navigaci Garmin Zumo a kufr.

Můj první dojem byl taková nemastná neslaná. Po první projížďce jsem byl překvapen s pružností motoru a se zvukového projevu. Také posez je ideální a vibrace nejdou skoro cítit.
Má výborné těžiště a nemá snahu padat při manipulaci na zem, což jsem ocenil, měřím jen 173cm.
Motorku jsem vybral po dlouhém uvažování a vybírání s mnoha modelů.

Jako první jsem chtěl Suzuki dl 650 V-Strom, ale nelíbil se mi design kol a působil na mě obrovsky.

Další kandidát bylo BMW F 700GS jenom ta cena byla už nad hranicí mého rozpočtu.
Ale docela lituju, že jsem nedošetřil a nešel do něho.

A poslední byla Kawa Versys 650, ale byla zase moc vysoká a nedosáhl jsem pořádně na zem.

Nejdříve se zmíním o jízdních vlastnostech je to velice poslušné moto kam jí pošlete tam jede. Nemá snahu se s vámi prát nebo být vrtošivá, krásně se klopí a odpustí mnoho začátečnických chyb.
Mezi klady považuji rozhodně spotřebu, jezdím běžně mezi 3,5 až 4 l při využití plného potencionálu motoru (řazení na okreskách u omezovače a dlouhá jízda po dálnici tacho 150) jsem nepřesáhl 5l. Taky posez je výborný, sedí se vzpříma a záda ani po delší jízdě nebolí.

Mezi zápory bych asi uvedl brzdy respektive přední, ten jeden kotouč opravdu nestíhá a pokud nebrzdím razantně i zadní tak to jen spomaluje a nebrzdí.

Také otáčky mohly být aspoň na 8000 tech 6250 je někdy málo a při předjíždění někdy jdu zbytečně do omezovače, ale dá se na to zvyknout a včas zařadit.

Ale jako celek jsem s motorkou spokojený a zatím o změně neuvažuju.

bikerhp
bikerhp napsal 02.12.16 v 12:11 10b.

Krásná princezna ! A ta (zatím?) vysněná královna bude určitě následovat ...

greydog
greydog napsal 31.05.16 v 06:44 10b.

Pražík
Pražík napsal 02.05.16 v 15:55 10b.

Moc pěkná. Honda je jasná volba.

krjo
krjo napsal 26.04.16 v 21:04 10b.

jiřikgsr
jiřikgsr napsal 10.11.15 v 15:34 9b.

Endurko je jiná liga ale byt ted enduro nemám mám je rád