Detail inzerátu

Honda CB 750K

Inzerát přidán: 06.09.2017 v 22:02

Nabízím svoji Hondu. Přivezl jsem si ji z Německa po dlouhém hledání a vybírání. Chtěl jsem motorku klasického vzhledu, v původním stavu, bez předělávek, velkého poškození a funkční a pojízdnou, abych se vyhnul pracné renovaci. Jednoho dne jsem právě takovou objevil nedaleko Ingolstadtu, kam jsem se pro ni v létě 2015 vydal - původní majitel byl Herr Erich Emil Kretschmer, ročník 1948.
V době koupě byla mašina nějaký čas odstavená, takže ihned po dovozu proběhla kontrola, základní seřízení, umytí, vyčištění a postavení na české značky. V té době měla najeto něco málo přes 62.000 km a já se těšil, jak si s ní budu užívat pohodových nedělních vyjížděk a jak si budu hýčkat krásného youngtimera, který bude analogovým protipólem mé druhé moderní motorky.
Ovšem i na mě dopadlo pravidlo, že pokud chceš rozesmát boha, řekni mu o svých plánech... :-) Jakožto zaměstnaný člověk pracujíc mimo bydliště mi na motorku zbývalo času víc než málo a nenajel jsem prakticky nic. Přesto jsem letos na konci zimy nechal u zkušeného mechanika provést výměnu oleje a dalších nutných věcí včetně pneumatik - to proto, abych měl stroj připraven na novou sezónu. Jak ta dopadla, můžete odečíst ze servisního štítku a srovnat to s aktuálním nájezdem...
Ovšem k věci: motorka je hezká a zachovalá. Je to však originální stav, kdy se za ty roky tu a tam nějaká drobnost objevila. Jako největší poškození můžu jmenovat lehký důlek na pravé straně nádrže, poškrábaný podsedlový plast vlevo a sem tam nějaký drobný škrábanec. Kdo bude chtít vědět víc, ať mi zavolá anebo se objedná na prohlídku.
Všechny spotřební věci jako brzdy, pneu, filtry, náplně atd. jsou buď nové nebo v pořádku. Motorka vrčí, svítí, troubí, brzdí a vypouští spálený benzín jako všechny jiné zdravé stroje, jen si někdy postaví hlavu a maličko hůř startuje. Tento nešvar jsem začal pozorovat až před několika týdny, jinak s tím problém nebyl. Jeho řešení už ale nechám na případném dalším majiteli.
Původní vlastník si svoji Hondu dovybavil sadou kufrů, které mám také k dispozici. Je to výrobce Krauser, svým designem odpovídají době vzniku motorky, takže celek k sobě velmi hezky ladí. Ke kufrům jsou klíče, tudíž není problém s touto sestavou plnohodnotně fungovat a zůstat přitom v "oldskůl" stylu se vším všudy.
K tomu všemu mám ještě originální návod k použití a také knihu - servisní návod. Obojí pochopitelně v němčině, ale návod obsahuje i obrázky :-)

Motorku prodávám, protože je nevyužitá a i když by srdíčko chtělo jinak, rozum velí pustit ji dále do světa a uvolnit místo v garáži. Prodávám starší věc, která má však své kouzlo a jejíž hodnota už klesat nebude.
Ruku v ruce jde s výše uvedenou větou fakt, že nelze očekávat novotou vonící motorku. Je to originál se vším všudy, ne stroj po renovaci!
Budete-li mít zájem o další informace, klidně mi zavolejte nebo napište mail či vzkaz přes tyto stránky. Pokud okamžitě nezvednu telefon, jsem pravděpodobně zaneprázdněn, ale snažím se volat zpět, proto mějte trpělivost. Neposílejte mi prosím SMS typu "nabizim 60 tis prijedu hned rano napiste diky naschle" - jen ztrácíte čas. Cena je prakticky na hodnotě mých investic, rozumnému zájemci slevím něco na palivo a technickou kontrolu, protože platnost současné vypršela 27. 7. 2017.

Díky za zájem, snad se to někomu bude líbit, je to fakticky krásný stroj! :-)

Fotogalerie
Informace o inzerátu
Cena: 89 000 Kč
Typ: Prodej
Město: Zlín
Telefon: 777705060
Vyrobeno: 1980
Najeto: 63160 Km
Výkon: 57 kW
Objem: 748 cm3
Původ: Německo
Majitelů: 2
VIN: RC01202820 7
Servisní kniha: Ne
TP: Ano
ABS: Ne
Aktuální stav: Nebouraná
Do provozu: 8. 2. 1980
Odpovědět na inzerát

Pro odeslání odpovědi zapněte javascript.

Vývoj ceny Honda CB 750K 1980
Honda CB 750K 1980
Vývoj ceny různých ročníků
Honda CB 750K 1977-1983

Objednat reklamu
TOPlist