Rychlá kola 2008 – 9. ročník výstavy závodních automobilů a motocyklů

Na výstavišti v Lysé nad Labem se konal již 9. ročník přehlídky závodních a sportovních motocyklů a automobilů Rychlá kola. Během třech výstavních dnů prošlo bránou výstaviště tisíce fanoušků motorismu.

Rychlá kola 2008 – 9. ročník výstavy závodních automobilů a motocyklů
Na venkovní ploše před halou, členové KBS ÚAMK Teamu Jakub Horák a Lukáš Sedláček, předváděli ukázku jízdy mini extrém testu, jaký se jezdí při soutěžích MS a ME. Bohužel třetí člen týmu Václav Malkus nemohl, kvůli zranění, tahat za plyn jako jeho stájoví kolegové. Letošní juniorský mistr republiky a 13. MS třídy E1 Jakub Horák a bronzový z MČR Enduro třídy E2 Lukáš Sedláček seznámili návštěvníky s tím, co obnáší servis v časové kontrole.
V hlavní výstavní hale představila nymburská firma PT-MOTO kvalitní závodní i pracovní čtyřkolky značky Polaris. PT-MOTO připravuje dovoz chooperů Victory patřící právě Polarisu. V sousedství vystavovali Jarda a Lenka Šímovy motocykly, s kterými objeli velkou část světa. Čestné místo zaujímala jejich citová záležitost Honda XRV 750 Africa Twin.
Naproti přes halu jsme nemohli přehlédnout stánek Suzuki dovozce ALGA Moto Sport z Benátek na Jizerou, s ostrou motokrosovou Suzuki RM-Z 250 vedle DR-Z 400 SM, V-STORM 650, a GSR 600.
V horní části výstavní haly, v hale A2, byly vystaveny motocykly úspěšných českých reprezentantů různých motocyklových disciplín.
Enduro motorky zaujímaly místo hned u vchodu. KTM 250 4 T Jakuba Horáka, Beta 450 4 T Lukáše Sedláčka a KTM 250 2 T Václava Malkuse, všichni z týmu KBS ÚAMK Unhošť. Dále byla k vidění KTM SX 450 účastníka MS MX3 Jana Zaremby, Sherco Martina Maláta, Honda CRF 450 mistra Evropy Petra Bartoše a Suzuki RM-Z 450 Františka Hrobského.

Zajímavý stánek patřil firmě Auto-moto-sport vyrábějící vodou chlazený jednoválec JAWA o objemech 450 (úplná novinka), 625 a 707 ccm. Majitel firma pan Černý oživil tradiční českou značku JAWA a motory montují do sidecarcrossových rámů a čtyřkolek. Motory úspěšně vyvážejí do severských zemí (Dánsko, Švédsko) a Anglie.
Zadní část haly obsadily ďábelské stroje kategorie Dragster. K vidění byl i stroj „mistra ČR“ Otty Knebla. V sousedství Dragsterů jsme mohli vidět supermotardový speciál Suzuki 450 Petra Vorlíčka, a biky freestylových letců Libora „Mouky“ Podmola-Suzuki RM 250, Yamaha YZ 250 Aleše Liemanna a pitbike Honda CRF 50 Tomáše „El Barto“ Bárty.
Plochá dráha byla zastoupena motocykly Zdeňka Schneiderwinda pro dlouho a krátkou dráhu, a také motocykly plochodrážního potěru o objemu 125 ccm.

Královnu motocyklového sportu „silnici“ představovala Aprilia 250 Lukáše Peška, Kawasaki Ninja ZX-10 R Kamila Prateta, superbike Yamaha Marka Svobody a 125 GP Jakuba Jantulíka.

Výstavu navštívilo i několik známých tváří motocyklového sportu. Zeptali jsme se úspěšných českých reprezentantů, co chystají na novou sezónu.
Lukáš Pešek : Tento víkend pojedu v Jilovicích v jižních Čechách sranda motokros v týmu s Janem Zarembem a Liborem Podmolem. Pro příští sezónu se vůbec nic nemění, pojedu 250 ve stejném týmu, na stejném motocyklu Aprilia 250. Budu se snažit pohybovat do 10. místa, a když to hodně půjde, tak i vystoupit na bednu.

Petr Bartoš : Příští sezónu chci obhájit titul mistra Evropy, motorka i tým zůstává stejný, a pojedu celý seriál Open, jak doma, tak i v Evropě. Navíc přidám několik závodů MS MX3, jako přípravu pro domácí závod MS MX3 v Holicích.

Jezdci týmu KBS ÚAMK Team:
Jakub Horák : Příští sezónu pojedu třídu MS E1 na KTM 250 4 T, a budu se snažit vylepšit letošní celkové 13. místo.

Václav Malkus : Zůstanu v MS juniorů do 21 let na stejné motorce KTM 250 2 T,
a některé podniky ME Enduro E2.


Lukáš Sedláček : Příští rok pojedu stejnou jako letos, tedy třídu E2, ovšem ještě nevím, na jakém stroji.

Libor Podmol : Čekají mě ještě dva večery MS FMX „Night of the Jumps“, a udělám všechno, abych obhájil, a získal třetí titul vicemistra.


Přejme všem našich reprezentantům, ať se jim, v příští sezóně, daří co nejlépe.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist