První výlety s MOTOPIVEM

Mototuristická soutěž s pivní tématikou se s prvními teplejšími víkendy docela rozběhla. Podívejte se s námi, jak vypadají první splněné soutěžní úkoly a reporty z cest do pivovarů.

První výlety s MOTOPIVEM
Všechny důležité informace a pravidla soutěže jsme již zveřejnili v tomto článku a najdete je také přímo na webu www.motopivo.cz. Na těchto stránkách se také můžete inpirovat několika desítkami prvních soutěžních zápisů z cest spolu s potvrzujícími fotografiemi. V tomto článku najdete pár fotek ze soutěže a jeden ukázkový report od soutěžícího Mikeše. Tak co, nechcete se přidat k tažení za alko i nealko pivem po naší vlasti?

Minipivovar U Hušků Běleč nad Orlicí a Žamberský Kanec
(poslal Mikeš)

Páteční odpoledne 3.4.2009, jsem strávil "přípravou" na sobotní vyjížďku ze Rtyně v Podkrkonoší. Využil jsem ji k cestě za "mým" třetím pivovarem do soutěže MOTOPIVO. Tento pivovárek se nachází v obci Běleč nad Orlicí což je na cestě z Třebechovic pod Orebem na Hradec Králové. Poznal jsem ho v letech minulých při svých toulkách na kole. I dnes je hospoda hojně využívána cyklisty. Pivovar vzniknul v roce 1994, to když vrátili hospodu v Bělči původnímu majiteli. Vaří se zde kvasnicové pivo jež přímo v hostinci nese název CAR (12), údajně po jednom z bývalých majitelů hospody a pro prodej mimo hospodu nese pivo název BOBAN či PEPAN. Pivo je nefiltrované, tudíž velmi zdravé!!! Bohužel tím, že neprobíhají procesy jako filtrování či pasterizace, se zkracuje jeho životnost. Dále se zde vyrábí pšeničné pivo či pivo s medem. Za pivovar Běleč získává Mikeš 15 bodů a doplňujeme jím zaslané fotografie.

V sobotu 4. dubna, po skvělé vyjížďce, kterou jsme absolvovali od 11:00 do asi 14:00, jsme se rozhodli, že vyrazíme do Nováče na zmrzku. Kolonu vedl Jarda 001 z Úpice. Při průjezdu Dobruškou, k mému velkému překvapení zahnul k místnímu pivovaru. Nelenil jsem a začal fotit svoje další body za pivovar Rampušák.

V sobotu se nám nechtělo vůbec domů a tak jsme brouzdali s Petrem a Zdeňkem kolem pastvinské přehrady. Při cestě domů, jsem vyfotil pivnici, která patří k pivovaru a nachází se v Žamberku u silnice č. 11 Praha – Ostrava. Hned za zmíněnou restaurací se nachází i pivovar. Pivo se v Žamberku vyrábělo už v letech 1749 – 1931 na zámku. Minipivovar vyrábějící Žambereckého Kance se kompletoval v letech 1995-1996. Vyrábí se 10°, 11°, 13° a 14° kvasnicové pivo a to i lahvové. Žambereckého Kance lze zakoupit točeného v pivovarské pivnici, nebo lahvového v obchodě pivovaru který je umístěný ve dvoře pivovaru. Za super tip na zajímavý pivovar dává porota celkem 14 bodů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist