Pražský vánoční sraz VSTROM.CZ

PPM aneb - Poslední Pražský Motosraz roku 2oo8 VSTROM.CZ. S rodinou jsem oslavil štědrý večer, s kamarády jsme 26. provětrali krosky, ale já celý týden sledoval předpověď počasí a hlavně předpověď na sobotu 27. prosince.

Pražský vánoční sraz VSTROM.CZ
Najednou to bylo tady. Sobotní den se začal zataženou oblohou a teplotou - 6C° rychle jsem se nasnídal, zapojil baterku, nastartoval a šel se domu obléct. Vstromek se zatím v garáži ohřál a já vyjel... Cestou do centra Prahy jsem myslel na návštěvu moskevského SEXTON klubu , na motorkáře kteří se i 11. prosince proháněli Moskevskými ulicemi. Tam jsme to vlastně (ve 2 hodiny ráno) vymysleli. Ještě jednou se letos na motorkách potkat, a kde? Třeba na Václaváku a ať je to stylové tak „pod ocasem…“ ! Na webu se v diskusích moc lidí nepřihlásilo, pár kamarádů z VSTROM.CZ ale jen mimopražtí, takže se dala čekat omluvna zpráva, navíc ráno poslala SMSku i ségra, že na to kašle protože je „fuj počasí“. Náš "přeceda" luboss a Tomík, se kterýma jsme akci vymysleli právě v Rusku, přijedou určitě. No nic, přinejhorším si dáme klobásu, popřejeme si hodně štěstí do Nového roku a pojedeme zase domů. Pořád mi to přišlo jako dobrej nápad. Bylo sucho a cestu jsem si krásně užíval, lyžařské jegrovky pracovaly skvěle a zimu jsem necítil.

Z magistrály na Václavské náměstí jsem sjížděl asi 5 minut po poledni, nervózně jsem hledal jakýkoliv bajk, najednou jsem zahlédl kamaráda z BMW klubu a u něj další brambory ! a Vstromci ! A Goldas s Valkyrii, super !!! Objel jsem náměstí a zaparkoval do řady. Než jsem sundal helmu, začaly se na našem nejznámějším náměstí sjíždět další motorky… Nedovedete si představit, jak super pocit to byl. Sváteční nálada, sucho, kamarádi a motorky. Všichni měli dobrou náladu a já se nepřestával divit kolik lidí se do téhle bláznivé akce zapojilo. Mimo Pražáků a lidí z okolí, přijeli dokonce i kluci ze Žatce, Detenic, Boleslavi a Strakonic. Mrazilo ale pořád stejně, mnozí pro zahřátí vyndali z batůžků termosky s čajem a helmu vyměnili za kulicha. Hodinku jsme si povídali, snědli klobásu a seskupili se pod sochou k focení.
I přesto, že Václava stále okupovali turisti, rychle jsme si vydobyli místo na „slunci“ Co dál, přeci se nerozejdeme ? Amíci na nás koukali jako na Santu a Italové, kteří nedokážou přežít podzim bez péřovky jen nevěřícně kroutili hlavami, děti a tátové mávali a maminky se usmívaly. Rozhodnuto, i když to nebylo v plánu jedeme se projet Prahou, kam? Bylo to na snadě. "přeceda" zavtipkoval, že mimopražtí nevědí kde je "u Václava pod vocasem" a tak jsme vyrazili na tu druhou možnou variantu - na Pražský hrad... Na Karlák, kolem Tančícího domu na Malostranské náměstí, Nerudovkou na Hradčana. Na Václaváku jsme se nemohli vyfotit s motorkama, vyfotíme se tady „ a s vlajkou“ ! Focení proběhlo rychle, protože jsme přeci jen nechtěli moc provokovat, příjezd po pěší zóně byla dostatečná pozvánka pro muže zákona, ale myslím, že naše ukázněná "spanilá jízda" krokem a v řadě po jednom, byla zajímavá nejen pro cizince, ale i domácí nám dávali příjemně znát, že nikomu nepřekážíme - naopak. Fotek bikerů letí v aparátech do všech stran nepočítaně...
Bylo půl druhé a mimopražští nás upozornili, že na Staromáku letos taky nebyli. Ok, jedeme ještě na Staroměstské náměstí, kde se rozloučíme a každý si z dnešní ho neorganizovaného – posledního pražského srazu pojede za svými touhami a povinnostmi, ohřátí u horké čokolády v McD na Spartě byla sladká tečka za fajn dnem. Co říci na závěr ? snad poděkovat a popřát. Díky, díky všem, kteří i na vzdor mrazivému počasí přijeli a slušně se chovali, díky našim rodinám a manželkám za to, že nás podporují v plnění našich motorkářských snů, ale přiznejme si, že do čela si tloukly všechny. Popřát bych chtěl všem zúčastněným 29 motorkám, sobě a všem motorářům, hodně štěstí a zdraví do další sezony.
PS: a doufám, že příští rok, nás bude víc než 30!
za vstrom.cz
Josef „Leštič“ a "přeceda" luboss

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist