Ogary slaví v NTM osmdesátku

V Národním technickém muzeu od včerejška probíhá výstava historických motocyklů Ogar, věnovaná 80. výročí zahájení jejich výroby. Motoveterán klub Ogar na akci představuje dvě desítky motocyklů této značky, se kterými ve třicátých letech slavila úspěchy na trhu strašnická firma Autfit.

Ogary slaví v NTM osmdesátku
V dopravní hale Národního technického muzea můžete až do konce března příštího roku vidět dvě desítky motocyklů nesoucích jméno Ogar, které je podle pořadatelů symbolem mládí. Oprášit zašlou slávu značky se pokouší příznivci těchto motocyklů z Motoveteránu Ogar.

V druhé polovině třicátých let minulého století patřila firmě Autfit, vyrábějící Ogary,  třetí příčka mezi tuzemskými výrobci motocyklů. A to se tři modely Ogar vyráběly v jediné kubatuře 250 ccm, zatímco nabídka značek Jawa a ČZ čítala víc modelů v různých kubaturách. Po druhé světové válce byla firma Autfit připojena k Jawě začátkem 50. let značka Ogar přestala existovat.
Na výstavě je kromě sériově vyráběných strojů k vidění i několik unikátů, jako například závodní speciál z roku 1977, vyrobený pro Mezinárodní motocyklovou šestidenní soutěž, kam náš tým potřeboval nasadit i stroj jiné značky než Jawa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.80
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist