kawasaki_good_times_tour2

Obrazem – 27.ročník České Tourist Trophy

Pořadatelé z AMK Hořice uspořádali o tropickém víkendu 18/19.srpna již 27.ročník České Tourist Trophy. Tento závod je primárně určen pro motocykly kategorií klasik. Na start se sjeli jezdci tříd od 175 ccm až po třídu nejsilnějších sedmsetpadesátek. Některé třídy byly sloučeny, aby se naplnilo startovní pole. Samozřejmě klasifikace byla samostatná. Závod sidecaru je pořádán jako jediný ze všech tříd na jízdu pravidelnosti. Největším tahákem víkendu byl bezesporu závod zařazený do seriálu IRRC. Tento závod je považován za neoficiální mistrovství Evropy na přírodních okruzích. Jezdí se ve dvou třídách a to Supersport a Superbike. Každá ze tříd jede dvě samostatně bodované jízdy. V Hořicích byl v obou třídách startovní rošt zaplněný do posledního místa.