Moped Cup 2013

Letos startuje již 3. ročník moravského seriálu závodů mopedů - Hrací karty Moped Cup. Závodníci se mohou těšit na dva nové závody, které udělají celou sérii ještě zajímavější. Letošní ročník nabízí jezdcům osm závodů: Nahošovice, Rychtářov, Radslavice, Radvanice, Vysoké Mýto, Prostějov-Bouzov, Býškovice a Brno-Olympia. Jen dva týmy z celého seriálu zahrnují do svých závodů i kategorii pionýr.

Moped Cup 2013
V minulém roce se Moped Cupu zúčastnilo celkově 117 jezdců. Závodí se vždy ve dvou kategoriích a to moped originál a moped úpravy. Celý Moped Cup má jednotná pravidla. Na historických strojích s konstrukční rychlostí cca 45 km/h se na závodech moravského Moped Cupu ti nejrychlejší prohání i 110 km/h. Mnozí diváci, kteří přijdou původně na recesistický závod, tak přicházejí do úžasu, jak může tento stroj dosahovat takových rychlostí při zachování originální konstrukce stroje včetně objemu válce. Kompletní informace naleznete na www.mopedcup.cz .

Letos, tak jako i v loni zahájí celý Moped Cup závod s názvem „Véhonské plóžák“ v Nahošovicích (okr. Přerov). Trať je zde velkou zatěžkávající zkouškou pro všechny jezdce hned na začátek sezony. Okruh, po kterém jezdci krouží je přímo ve vesnici a střídá různé druhy povrchů, což pro jezdce je velmi je velmi obtížné. Název „Véhonské plóžák" dostal podle dlouhého kopce s velkým stoupáním, který zaujímá jednu třetinu celého okruhu. Je to i jeden ze dvou závodů, kde startují i pionýry.
Další závod se jede v Rychtářově (okr. Vyškov). Moped Rallye Rychtářov je závod s tradicí – letos rallye slaví 14. ročník. Okruh v Rychtářově je jediný, který se jede na jednom typu povrchu a tím je asfalt, což je pro jezdce velice příjemné. Na trati se objevují jak rychlé zatáčky, tak pomalé, které střídají rovinky.
Jako třetí v pořadí se jede závod v Radslavicích (okr. Přerov), který nese název Žhavé rozety. Je to druhý závod, kde se závodí i v kategorii pionýrů. Okruh je zde takřka na rovině, převýšení je tu do 3 m. Trať je i zde velice náročná, protože skýtá tři druhy povrchů, které dokážou jezdce potrápit. Nalezneme zde část klasické kostkové cesty, která při dešti je velice zrádná, dále je tu prašná polní cesta sypaná štěrkopískem a do cíle vás dovede série zatáček pokrytá asfaltem.
Čtvrtým závodem se dostáváme do druhé poloviny Cupu a jede se v Radvanicích (okr. Přerov). Závod je zajímavý tím, že se nejede jen v jedné vesnici ale dvou. Jezdci odstartují v Radvanicích a přes sousední vesnici Buk se vrací zpět do Cíl/Start. I zde závod skýtá různé druhy povrchů a to asfalt a polní šotolinovou cestu. Oproti závodu v Radslavicích je zde převýšení znatelnější a to cca 20 m.
Nově zařazený závod se letos rozjede ve Vysokém Mýtě (okr. Ústí nad Orlicí). Závod se pojede v areálu Autodromu, kde se jezdci budou pohybovat po profesionální dráze.

Šestým závodem je Rallye Kozel Bouzov, který je nejstarším závodem celého cupu a letos slaví pěkný kulatý 30. ročník. Závod je zcela odlišný od ostatních závodů v celém Cupu, nejede se jako okruhový, ale formou rallye. Na trase z Prostějova na Bouzov a zpět až do vesnice Žešov jsou jednotlivé rychlostní zkoušky (RZ). Jezdci zde sbírají body na jednotlivých RZ, které na konci rozhodnout o celkovém pořadí.
Předposlední závod seriálu se jede v Býškovicích (okr. Přerov) pod názvem Záhorská Střela. Trať šestého ročníku opět vede přes vesnici s nemalým převýšením. Kromě kategorií Moped Originál a Moped Cup se zde jezdí i Moped bez omezení úprav. Na trati se nacházejí dva různé povrchy a to asfalt a nezpevněná asfaltová až šotolinová cesta.
Uzavření sezony se bude konat v Brně u obchodního centra Olympia. Závod se jede jako doplňkový závod při akci Olympia Supermoto Night Show. Závodníci se budou užívat jízdu na zpevněné ploše, kterou je parkoviště u Olympie. Převýšení zde není de facto žádné, což má za důsledek, že diváci vidí takřka celý okruh. Velkou odlišností zde bude i to, že finálové jízdy se pojedou za umělého osvětlení, což závodění dodá úplně jiný náboj.

Závěrečné vyhlášení vítězů Hrací karty Moped Cupu letos uspořádá hlavní pořadatel 3. ročníku a to je Mototeam Žešov. Výsledky budou vyhlášeny v Žešově 19. října 2013.

Velmi děkujeme našemu generálnímu partnerovi – společnosti Hrací karty, s.r.o.www.hracikarty.cz.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist