MDŽ– motocyklový víkend pro 143 motorkářek

Motocyklový den žen je osvětová akce, která má u nás již dlouholetou tradici. Letos se na autodromu ve Vysokém Mýtě odehrál v termínu 13.–14. května již pátý ročník s rekordně nejvyšším počtem účastnic. Dohromady se jich ve východních Čechách sjelo a kurs absolvovalo 143.

MDŽ– motocyklový víkend pro 143 motorkářek

Bezpečnostně preventivní akce organizovaná pravidelně na začátku motorkářské sezony. Určeno výhradně pro ženy motocyklistky, zaměření na zdokonalení ovládnutí vlastních strojů, nácvik správných reakcí a dobře podanou teorii. O intenzivní trénink se na autodromu ve Vysokém Mýtě postaralo dívkám dohromady 12 instruktorů z nejlepších motoškol z celé České republiky.

Mezi procvičované prvky ale nepatří jen samotná jízda na okruhu. Velký podíl časové osnovy je věnován správnému nácvyku reakcí na krizové momenty, správnému způsobu brzdění, pohybu na strojích v nižších rychlostech, správnému zažití ovládání stroje v každodenním provozu.

Motorkářky se v areálu cvičiště po celé dva dny rozhodně nenudily, k více než 15 hodinám aktivní praktické výuky byla do programu přidána i prezentace neziskové organizace Mamma Help, vítaná byla možnost vyzkoušet si brýle z programu Drunk Busters, stejně jako názorná ukázka funkčnosti motocyklových airbagů a dalších nejnovějších bezpečnostních pomůcek.

Za skvělý a přínosný víkend mohou české a moravské motorkářky poděkovat samostatnému oddělení Ministerstva dopravy BESIP, časopisu Motohouse a značky Suzuki, jež akci tradičně pořádaly. V evropském měřítku se jedná o akci víceméně unikátní pro svou komplexnost a zaměření. Reakce na to, že dívky za řídítky motocyklů jsou jevem čím dál tím častějším.

Video

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist