bmw_r1300gs_cartec




Ventilátor chladiče

  • 0

    3.3.2016 od Dalers

    Zdravím, bývalý majitel mi řekl, že vyrovnávací nádoba na kapalinu byla prasklá a že je něčím zalepená, a tak že lil chladicí kapalinu přímo do chladiče. Ta nádobka, která má na výšku a šířku asi 10x10 cm je naplněná na hladinu 2cm. Chladič je plný, ale zatím po mých najetých 200km se mi ventilátor zapl jen jednou, vím že je na čidlo, ale když jsem motor i celkem točil, stejně se nezapl. Je to v tomto počasí normální, nebo je tam špatný čidlo ?
    Jinak na palubovce mi svítí pořád kontrolka termostatu. Je to kvůli právě té hladině/nedostatku chladicí kapaliny ? Jak říkám, chladič je po okraj plný a do nádobky jsem už něco přilil, teď je tam tak polovina. Ne a ne zhasnout potvora :D
    Budu rád za každou radu Jen mi stačí když budu vědět, že u toho ventilátoru je to normální a kontrolka svítí kvůli nedostatku

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    4.3.2016 od ja1

    v nádržce máš čidlo??? vedou tam kablíky?? není to kontrolka teploty?? najdi si čidlo od světýlka a odpoj kontakty jestli zhasne je čidlo špatný,když ne tak jsi nenešel správné čidlo nebo kostří kabel

    Doplněno:

    Tak jsem zjistil, že jeden drátek na ventilátoru byl upadlej, no ale s mým štěstím se mi podařilo urvat i ten druhej...Takže teď nepoznám jaká strana byla vstup pro napětí a jaká pro uzemnění. Podle zbytků drátu na ventilátoru to už nepoznám, budu muset zkoušet no akorát ventilátor se stejně nezapne hned při studeným motoru.

    5.3.2016 od Dalers

    Drátek mi vede do takovýho spoje co vede z nádobky do válce gumová hadička. To vim z hlavy, na motorku se můžu podívat až tak v pondělí.

    4.3.2016 od Dalers

    čidlo hledej na hlavě válce...

    4.3.2016 od ja1

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist