bmw_r1300gs_cartec




Rušivé zvuky po zapnutí zapalování

  • 1

    17.3.2018 od DennyFZS1000

    Zdravím všechny kolegy MOTORKÁŘE.
    Setkal se někdo z Vás u FZS 1000 Fazera model 2002 po zapnutí zapalování s rušivými zvuky linoucí se z oblasti mezi nádrží a hlavou motoru? Nejprve je slyšet čerpadlo a poté co se systém natlakuje a čerpadlo vypne, zůstane být slyšet něco jako praskání a šelest. Řekl bych, že je to něco spíš od elektroniky. Jen upřesním, že zvuk nezmizí ani potom co motor nastartuji a zhasnu. Pokud zůstane zapalování zapnuté, pořád je to slyšet.
    Neví někdo co tam (pod nádrží) "bydlí" co by mohlo takhle zlobit ???
    Moc díky za jakýkoliv postřeh...
    Fanda

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    17.3.2018 od Halbu

    Servo EXUPU - jdou z toho 2 bovdeny k přívěře. Zkus seřídit přívěru dole na výfuku, jestli tam nemáš náhodou moc velkou vůli na lankách.
    Mě to chrčí pouze chvíli po otočení klíčkem.

    Doplněno:

    Jinak seřízení exup - servisní manuál ( zde na motorkařích) str. 93/403

    17.3.2018 od Halbu

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.3.2018 od dakarista

    Koukni na servo EXUP, je pod nádrži. Pokud máš zasekle lásko nebo proberu, bude pořád chrčet než se spálí

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.3.2018 od Chabra

    Ahoj, je to servomotorek přívěry. Je schovanej vepředu pod nádrží. Nechej ho ať vrčí

    Doplněno:

    Rozhodně je lepší když ten servo motůrek prověří. Pokud se spálí může se zobrazit chyba na displeji přístrojovky. Takže rozebrat namazat ať to funguje. Při každém otočení klíčku se přívěra testuje. Můžeš si to vyzkoušet a zjistíš jestli to dělá ten zvuk nebo ne.

    20.3.2018 od Engesman_FZ1

    Rozhodně je lepší když ten servo motůrek prověří. Pokud se spálí může se zobrazit chyba na displeji přístrojovky. Takže rozebrat namazat ať to funguje. Při každém otočení klíčku se přívěra testuje. Můžeš si to vyzkoušet a zjistíš jestli to dělá ten zvuk nebo ne.

    20.3.2018 od Engesman_FZ1

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.3.2018 od Engesman_FZ1

    Mám to samé. Začalo to dělat teď po zimě.

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.2.2019 od Lukas99

    Ahoj, přidávám se k diskuzi, mám FZS 1000 - 03; začalo mi dělat to samé, jak popisujete výše, po zimě jde od servomotorku, bzučení nebo takové slabší vrčení šlo z oblasti pod nádrží a identifikoval jsem to, až sem na něj šáhl a šly cítit i vibrace.

    Je možná nějaká spojitost, po otočení klíče nechám chvíli natočit budíky, čerpadlo a servomotorek, až to najede, tak dám dálková světla (se směrovkama to nedělá) a zrestartují se budíky, nic se nevymaže, pak už na podruhé to neudělá, je to normální? stalo se Vám to někdy? díky za info, jsem z toho jen mírně nervozní a proto se raději ptám, díky za info...

    Doplněno:

    Ahoj, mě to dělalo taky. Resp. to bzučení servomotorku dělá chvíli po otočení klíčem pořád, ale to restartování budíků jsem již eliminoval. To restartování budíků je totiž způsobeno poklesem napětí při zapnutí dálkových světel. Normální to není, ale někdy je dost těžký zjistit, čím to je. Já vyměnil baterku, protože to může dělat baterka, co už napětí nedrží. To nepomohlo. Pak to může být špatná kostra, ta to způsobuje v drtivé většině případů. Já ji vadnou nikde nenašel, udělal jsem dokonce ještě jednu, ale dělalo to pořád. Zkontroloval jsem všechny konektory, pročistil je a promazal...a pořád nic. Tak jsem nakonec vyměnil žárovky, dal tam LEDky a tím to přestalo. LEDky mají nižší odběr a tím jsem potlačil efekt poklesu napětí. Ale je to jen potlačení symptomu, nikoliv původce problému. A myslím, že restart budíků a zvuku servomotorku nemá spolu nic společnýho. Jsou to podle mě dva nezávislý problémy...i když se samozřejmě můžu mýlit. Nenašel jsem totiž spojnici, která by ty dvě věci spojovala

    26.1.2021 od DeRoy

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist