globalmoto_duben_nolan




Speedometer

  • 0

    2.10.2017 od Twetty73

    Zdravim,chlapaci a i kocandy.Potreboval bych radu.Mam Hondu Shadow 750C r.v. 1998.Prestal mi ukazovat tachometr,nejdrive jakoby blbnul,nahodne ukazoval a pak uplne prestal. Nechodi ani pocitadlo ujetych km.Proto jsem rozebral co se dalo,co by mohlo mit spojitost.Samotny speedometr jsem rozebral,vycistil.hridelka take funkcni,Pote tachometr tam je jen tistak,takze tady jsem nic nezjistil.Naposledy predni svetlo,ve kterem se schazeji vsechny kabely a svorkovnice.Promeril jsem napajeni senzoru jde tam 5,1V.Tim jsem vlastne skoncil,Vydedukoval jsem ze problem bude v samotnem speedometru.Pri zjisteni ze novi stoji 4000,-!! se mi nechce tolik investovat.Nema nikdo s timto zkusenost na opravu popr cim by to slo nahradit,nebo proste to nejak dat dokupy.Diky za jakoukoli radu.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    3.10.2017 od _ldp_

    Nějak mi to nesedí... dle partsdepot.cz má tento model a ročník náhon tachometru lankem???

    Viz http://partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Honda/1998/VT750C/16257/

    Doplněno:

    Tak např. na eBay...

    starší s poštovným cca 1000,-

    http://www.ebay.com/...ZrtZrC2M&vxp=mtr

    nový s poštovným cca 2200,-

    http://www.ebay.com/...HMJYKUDQ&vxp=mtr

    + samozřejmě clo a DPH

    4.10.2017 od _ldp_

    Jo,taky jsem na to koukal.Nevim proc to tam maj az od rocniku myslim 2006.Kazdopadne ja mam 1998 a mam tam toto.

    3.10.2017 od Twetty73

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.10.2017 od romel70

    Ahoj tyhle věci kupuju zásadně přes E-bay, už jsem řešil zadřený lanovod k tachometru i výměnu speeda. Mám ročník 83. a použité speedo jsem koupil za 15.USD a lanovod za 11USD i s dopravou .

    Doplněno:

    Ok,mrknu na to.diky👍

    4.10.2017 od Twetty73

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.10.2017 od pistapista31

    budik moze byt v poriadku , ja som mal problem s svetlami smerovkami a otackomer tez raz isiel raz nesiel a chyba bola v predtrhnutom kabliku vo zvezku okolo krku

    Doplnit odpověď

  • 0

    11.11.2017 od peppek

    Ahoj Twetty73. Mam tu samou motorku a uplne ten samy problém! Dokonce jsem se dostal do stejného stavu jako pises ty: Skoncil jsem s promerenim napajeni na konektoru ve svetle který vede ke speedometru. Ja tam mam mezi hnedym (vlevo) a zelenym (vpravo) 11,5V a mezi zelenym (vlevo) a zlutym (uprostřed jen cca 4,6V. Ale to asi nehraje roli. Zkousel jsem simulaci otaceni předního kola pripojenim speedometru na AKU sroubovak. Když jsem si s tim dlouho hral tak z cca 20 pokusu se mi 3x podarilo, ze se tachometr rozebehl a normalne ukazoval rychlost v zavislosti na otaceni AKU sroubovaku. Tedy ten speedomnetr urcite není uplne mrtvy. Zkousel jsem také vsemozne hýbat kabelami ale nevypada to, ze by to melo nejaky vliv. Kdybych mel jistotu, ze je to tim speedometrem tak koupim jiny. Ale je mi divne, ze chvílema funguje.

    Dal nevim co s tim. Podarilo se tobe něco zjistit?

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist