globalmoto_duben_nolan




Cvaká 'starting circuit cutoff' relé, nehádže iskru, odpája CDI

  • 0

    23.9.2017 od ivangal

    Ahojte,
    moja okruhovka R6 2000 10 mesiacov stála a nemôžem ju naštartovať. Párkrát sa mi to zo začiatku podarilo, asi 2x z 20 pokusov, ale hneď po pár sekundách zhasla. Potom sa mi ju raz podarilo roztlačením nahodiť a to vydržala pár minút, až som ju vypol. Odvtedy nič. Vymenil som benzín, vypustil karbce, nové sviečky, nová baterka. Po otočení kľúča neprevideľne a len občas cvakne starting circuit cutoff relay (neviem ako sa to povie česky/slovensky), štartovacie relé tiež cvakalo pri slabej baterke, teraz už necvaká. Vždy keď to cvakne, tak to odpojí CDI a keď to cvakne znovu, tak ju pripojí. Tu je okaz na video: linka Väčšinu času to je v stave, že CDI je odpojená, vždy na chvíľu ju pripojí, potom cvakne a odpojí. Vidím to na PC, mám jednotku od Ignitechu, nastavenia z jednotky sa mi načítavajú v poriadku (v stave keď je pripojená tým relátkom). Pri otočení kľúča nie je počuť palivovú pumpu. Tu je prvé podozrenie problému. Druhé je to relé. Pri štartovaní štartér točí dobre, ale sviečky nehádžu iskry, ani jedna (overil som prikladaním o blok motoru).

    Skontroloval som nasledovné veci podľa R6 servisného manuálu pri problémoch so zapaľovaním:
    1. main and ignition fuses - OK
    2. battery - OK (nová gélová)
    3. spark plugs - OK (nové)
    4. ignition spark gap - OK (nové)
    5. spark plug cap resistance - OK
    6. ignition coil resistance - OK
    7. pickup coil resistance (crankshaft position sensor) - OK
    8. main switch - OK
    9. engine stop switch - OK
    10. neutral switch - OK
    11. sidestand switch - OK
    12. starting circuit cutoff relay - v manuáli je len jedna kontrola dvoch pinov a tá je OK, ale to relé má pinov asi 7 alebo 9
    13. wiring (of the entire ignition system) - neviem ako skontrolovať
    14. CDI - neviem ako skontrolovať
    15. vyčistil som Kontaktolom všetky kontakty

    A teraz otázky.
    1. Palivová pumpa by mala pri otočení kľúčika vydať taký zvuk, ako že ťahá trochu benzínu, nie? Ako zistím, či je K.O.?
    2. Ako zistím, prečo ten starting circuit cutoff relay furt cvaká a odpája CDI?
    3. Čo s tým ďalej, mne už došli nápady...
    Ďakujem za rady.

    Doplněno:

    Problém bol u mňa v prepojovacom zväzku/konektori CDI, keď sa pohýbalo káblom/konektorom, tak to fungovalo, pohýbalo sa znovu a nešlo to. CDI som si nechal premerať a tá je našťastie OK. Objednám nový prepojovací zväzok od Ignitechu a malo by to šlapať.

    30.11.2017 od ivangal

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    24.9.2017 od VITEK_M

    Pořádně zkus baterku, bud udělej měření kapacity až do 10.5V cca 1/10 proud kapacity... počítej hodiny než poklesne napětí baterie na 10.5V, a nebo vezmi zátěžovej měřák baterií, ten řekne za 20 sekund hned výsledek... no a nebo vezmi startovací kabely aspon 10mm2 a připoj k běžícímu autu. a zkus startovat.... neverim že když ti cvaka startovaci rele tak že je baterka OK-....

    Baterie umi pořádně pozlobit... stačí hodinu mít baterii vybitou pod 10.5V a zasulfátuje se a pak již nemá ani kapacitu a ani startovací proud

    Doplněno:

    BOD 2 na 99 procent neni splněn !!!!!!

    24.9.2017 od VITEK_M

    Každopádne díky za tip, tú baterku aj tak zmeriam.
    A doplním, že som to štartoval cez káble pri vypnutom motore SVčka, môžem to ešte skúsiť pri zapnutom.

    24.9.2017 od ivangal

    Len doplním, je to nová gélová baterka. A štartovacie relé už necvaká, to cvakalo pri starej a vybitej baterke. Teraz cvaká starting circuit cutoff relay, čo žial neviem preložiť. To odpája okruh napr. pri zaradenej rýchlosti, stojane dolu a pod.
    Ďalej som to štartoval cez štartovacie káble z môjho SVčka a nič, úplne tak isto sa to chovalo. Za tú baterku z SVčka dám ruku do ohňa, že je v poriadku.
    Tvoj návrh by bol podľa mňa správny, keby cvaká štartovacie relé a nie to cutoff relé.
    Viď rozdiel:
    štartovacie relé: http://i.ebayimg.co...0532-0-1/s-l1000.jpg
    cutoff relé: https://www.motohou...p?attachmentid=60708

    24.9.2017 od ivangal

    BOD 2 na 99 procent neni splněn !!!!!!

    24.9.2017 od VITEK_M

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist