bmw_r1300gs_cartec




Spojka

  • 0

    11.8.2017 od Husqvarňák

    Ahoj, koupil jsem MZ 250, udělal GO, složil spojku ale nechce vystavovat, jak přesně se to nastavuje nevím ale tak nějak logicky tím že natážím tou věcí s ložiskem v levém víko, ať dělám, co dělám spojka nic, co s tím? zde je muj postup skladaní.

    Doplněno:

    Tak uz jsem zase o kousek blíž, ta páčka co s ní hejbe lanko a má tlačit na spojku, ani kdyz to vymacknu uplne tak se nedostane ani k ty spojce. v klidnym stavu je mezi tou páčkou a spojkou 4mm a když zmáčknu spojku tak je tam asi mm mezera a dál se nedostanu, někdo ví co s tím?

    14.8.2017 od Husqvarňák

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    11.8.2017 od Heki

    No v minulosti se to stávalo z toho důvodu, že nové lamely byly tlustší než origo a spojka tedy neměla kam uhnout. Musely se pak na rovné desce kousek zbrousit. Není to i Tvůj případ?

    Pokud ne tak si to složil asi blbě

    Doplněno:

    nene není to můj případ, spíš mě deptá to že nevím, když mám tu spojku složenou a chci ji nasadit na tu hřídel, v tom videu německým jak to tam skládá, nejdříve nasadí spojku, natlačí ji tam 90Nm a pak skládá dál, musí se to udělat?...zkusil jsem to udělat že přes podložky jsem to tam utáhnul ale nemám momenťák ale ani tak to nefungovalo a ani když jsem to tam jen nasadil rukou tak taky ne :(

    13.8.2017 od Husqvarňák

    nene není to můj případ, spíš mě deptá to že nevím, když mám tu spojku složenou a chci ji nasadit na tu hřídel, v tom videu německým jak to tam skládá, nejdříve nasadí spojku, natlačí ji tam 90Nm a pak skládá dál, musí se to udělat?...zkusil jsem to udělat že přes podložky jsem to tam utáhnul ale nemám momenťák ale ani tak to nefungovalo a ani když jsem to tam jen nasadil rukou tak taky ne :(

    13.8.2017 od Husqvarňák

    nene není to můj případ, spíš mě deptá to že nevím, když mám tu spojku složenou a chci ji nasadit na tu hřídel, v tom videu německým jak to tam skládá, nejdříve nasadí spojku, natlačí ji tam 90Nm a pak skládá dál, musí se to udělat?...zkusil jsem to udělat že přes podložky jsem to tam utáhnul ale nemám momenťák ale ani tak to nefungovalo a ani když jsem to tam jen nasadil rukou tak taky ne :(

    13.8.2017 od Husqvarňák

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.8.2017 od Kaja-SV

    Dej tam i ten malej dekl co má bejt na víku jak je náhon otáčkoměru,bez něj to totiž nefunguje:)

    Doplněno:

    Samozřejmě to jsem nevyfotil ale měl jsem ho tam, chápu i tak nějak jak to funguje, ale nejde to uplne zmacknout, proste bych tu páčku urval jak jde z těžka ale spojka prostě nevystaví.

    13.8.2017 od Husqvarňák

    Pod ním je ještě stělovací plíšek na spojku.

    12.8.2017 od Kaja-SV

    Doplnit odpověď

  • 0

    21.8.2017 od OndrasHodek

    spojka se nastavuje pootáčením toho ložiska v nasazeném deklu, myslím že jsem to dělal tak, že jsem tam nedával víčko náhonu otáčkoměru ale jen ten plíšek co je pod ním, nastavil jsem ho( když otáčíš na jednu stranu vule se zmenšuje na druhou zvětšuje) přitáhnul šroubkem a odzkoušel... ale už je to spousta let moc si to nepamatuju ... na kužel hřídele se musí nasadit pořádně rádo to v tohle místě odskakovalo a ničilo hřídel.... prostě nasaď dekl motoru a pootoč si ložiskem (má ty dva zařezy) tak aby ti to fungovalo, pokud mi to nevycházelo na přišroubování tak vím že jsem ho kolikrát vyndal úplně a pootočil

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.5.2020 od ZombiRider

    Kterej blbec dal to gufero naopak

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist