globalmoto_duben_nolan




skutečná váha motorky

  • 0

    6.8.2017 od luzilka

    V dokumentech včetně TP se uvádí pohotovostní hmotnost 265, někde 269 kg. Ze zvědavosti jsem moto převážill, s plnou nádrží jsem navážil 330 kg!!. Mám tam sice brašny s nepromokem a pár drobnostmi, ale to nemůže vážit 60 kg. Nezkusil někdo moto zvážit? Zdá se mi také, že při předepsaném tlaku 250 Kpa se zadní pneu nadměrně zahřívá, to by svědčilo o jejím podhuštění. Má někdo podobné zkušenosti nebo je to normální? Já jsem to zjistil úplně náhodou? Není lepší foukat pneu na vyšší tlak??
    Lubomír Žilka

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    7.8.2017 od karlos-transalp

    Zdravím,já jsem vloni najel na váhu v ZD Němčičky kde jsem byl ubytovanej,s Varanem.Váha ukázala 400 kilo, Varan má psáno 270 kg já měl 105 kde je těch zbývajících 25 kilo nevím

    Doplněno:

    Těch 25 kg by mohly být náplně včetně benzínu.

    7.8.2017 od BožíJezdec

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.8.2017 od mzxy

    dnes se používá v celé EU pojem "provozní hmotnost", u motocyklu je to hmotnost motorky bez jezdce s 100% paliva a 90% náplní ( olej, chladič)

    Jde o hodnotu která je výsledkem schvalovacího procesu, zřejmě se moto testovalo a schvalovalo s doplňky...umím si představit testovaného Varana s kufry, velkým plexi, padáky atd ...

    Výrobce zřejmě počítá s tím že i prázdná motorka může být takto ověšena

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist