bmw_r1300gs_cartec




Za jízdy chcípne

  • 0

    24.7.2017 od Šafryy

    Dobrý den, mám takový problém se Simsonem S 51 Enduro (rok výroby 1990). Motorka má najeto něco přes 20000 km.
    Nejel od roku 2000, takže jsem ho celého vyčistil, jenže se projevila závada která tam byla před 17 lety. Simson dobře startuje, (omlouvám se za amatérské názvy) po pár kilometrech jízdy prostě přestane pálit svíčka a prostě chcípne. Přijde mi jakoby se zahřál a přestalo to pálit. Když jsme to měřili tak při startování jde napětí přes 690 ale potom když to chcípne tak to dá sotva 50 V. Svíčka je v pořádku, cívka pod nádrží také. Nevím jestli je problém v zapalování, v krabičce nebo v něčem jiném.
    Předem děkuji za radu.
    .

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 2

    24.7.2017 od Matvik

    http://www.motorkari.cz/tema/?t=83697

    Doplněno:

    Stačí hledat :)

    24.7.2017 od Matvik

    Doplnit odpověď

  • 1

    25.7.2017 od Ma-Gor

    ja to resil pred 12 lety.. bylo to nejaka mala civka, rele po magnetem, laicky receno..
    pamatuju naprosto stejn problem, tusim ze pod magnetem (je potreba stahovak) jsou tri civky..je potreba je mit pajku a pevny nervy..
    urcite bych zkontroloval tohle..

    Doplněno:

    Děkuju moc, mrknu na to

    25.7.2017 od Šafryy

    Doplnit odpověď

  • 1

    25.7.2017 od rainboww

    přesně jak zmiňuje Ma-Gor.. pod magnetem jsou 3 malé cívky, jedna na světla, jedna na zapalování a třetí asi dobíjení? Dělalo mi to to stejné, nakonec jsem zjistil, že ta cívka pro zapalování je přerušená a když se to trochu zahřálo a jádro té cívky se teplem roztáhlo, tak se to prostě přerušilo.. Ta cívka není nijak drahá, ale ty nervy u toho..

    Doplněno:

    Děkuju moc za radu

    25.7.2017 od Šafryy

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.7.2017 od hruso25

    www.sim-ba.sk/eshop/stator-magneta-tyristorove-zapalovanie-600.php

    Tipujem to na ten snimač otáčok. Tie príznaku tomu nasvedčujú.

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.8.2017 od Boro78

    Jak mas zapalovani nastaveno? MAs jemny predzapal, nebo presne na riske? Pri urcitych teplotach nekdy se zalepi svicka. Chce to dat jiny benzin nebo taky olej M2T nejakej jinej. Kdysy byla Motul M2T a ten v kombinaci ze specialem 92 mi lepil svicku. Chce to vychytat pokus-omyl svicku (teplejsi/chladnesi) v kombinaci s benzinem, zkousel bych 95 a 98, 100 oktanu. A dodrzoval pomer oleje 1:50, pred jizdou radne promichat v nadrzi...tzv perovanim. A kdyz je motor prehraty, snizuje vykon az napokon se kousne. Kdyz je prehraty je potreba z kopecka na vyply motor :). jo to byl Simson S51 minulych let. Jinak povedena motorka...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist