bmw_r1300gs_cartec




žere moc oleje

  • 0

    22.4.2017 od Krassák

    dolil jsem olej 2/3 okénka a po 150km je okénko prázdné nevím jestli stačí vyměnit těsnění na ventilech nebo je problém ještě někde jinde najeto 49000km a z výfuku také normálka není cítit olej poraďte díky

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    22.4.2017 od JiriBN

    Rozsah měřícího okénka (min-max) je cca 0,5L a kdyby ti to sežralo tolik oleje během 150km tak je za tebou modro, spíš si myslím, že to blbě měříš.
    Ta motorka má na oleji termostat, takže se olej kontroluje chvilku po delší jízdě, kdy je olej zahřátý a termostat otevřený.
    Stáhni si "Návod k obsluze" tam to je.

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.4.2017 od Potok01

    Přesně můj názor. U BMW záleží jak jsi ten olej zahřál a jak stojíš. Sačí trochu nerovná plocha a okénko neukazuje třeba nic. Takže pořádně zahřát, projet to, pak zastavit na rovném podkladu a okouknout. Sám jsem kdysi takto zmatkoval, dolíval za studena do prázdného okénka a po zahřátí tam bylo úplně černo, prostě moc oleje. BMW R nejsou takoví žrouti.

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.4.2017 od Pepik1

    Také myslím ze je chyba v měření s těmi kilometry není možná tráva spotřeba oleje

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.4.2017 od OndraCB

    Zůstal ti olej v chladičích, nebo si to postavil na centrál na šikmějším podkladu.
    Lej tam 20W50 a skoro nic to žrát nebude, je-li motor zdráv.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist