globalmoto_duben_nolan




Benzin v motoru

  • 0

    20.4.2017 od melmen11

    Zdravím, po zimě jsem prisel k moto ze ji pripravim na prvni start kohoutek jsem otocil do polohy PRI pak jsem prepl na on. Musel jsem odejit a po trech dnech byl benzin fuc zustala pouze rezerva . nic jsem s tim zatim nedelal je mi jasna vymena oleje a filtru protoze je citit na vicku dolevani oleje ale netusim zda je potreba i dalsi cisteni atd.dekuji za odpoved

    Doplněno:

    Tak uz to prebral mechanik diky za rady

    21.4.2017 od melmen11

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    20.4.2017 od Valdemar

    Ahoj,

    zkontroluj hladiny karbeců, a jestli zavírají. Je možné, že ti protečou až do válce a z něj už je to jenom kousek k oleji...

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.4.2017 od Dřík

    Vypusť olej a změř kolik ho je. Podle toho uvidíš, jestli Ti někdo třeba nevytáhl benzin ;)
    Protíká Ti nejspíš ventil přívodu benzinu. Nebude to jehličkou, ale sedlem jehličky, které je těsněno o-kroužkem do tělesa karbecu. Dost často jsou zteřelý a pak to protíká, plovák to nezastaví a jak říká kolega, nateče do válce a dolů do oleje.
    Prostě olej vypusť, nech pořádně vykapat, dej novej filtr a olej.
    Předně ale oprav ty sedla jehliček přívodu benzinu (vyměň O-kroužky)
    Pokud to ale proteklo na polohu ON, bude problém i ve ventilu kohoutu, protože na ON by měl pustit benzin jen při podtlaku přivedeným hadičkou ze sání motoru. PRI je přímý přívod, bez podtlaku.

    Dřík.

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.4.2017 od Zdenoko

    Ano měl jsem uplně stejný problém. O-kroužky kolem sedla jehly v řiti a protekl mi benzín do válců a pokračoval do oleje.
    Souviselo to i s tím, že mi nedrží ten ventil na nádrži. Pokud je ovšem v pořádku vše na karburátoru, tak nic neproteče.
    Opravná sada karburátorů je tuším za 600 kč na jeden karburátor a na ten ventil to stojí kolem 500 kč.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist