globalmoto_duben_nolan




Nejde nastartovat

  • 0

    19.3.2017 od Garth

    Dobrý den,
    neporadí někdo co ještě může způsobovat stav, že Kymco 125 Agility 2008 nejde nastartovat.
    Po zimě jsem už jezdil, ale cukal při rozjezdu.
    Nechal jsem trochu stočit buben spojky. Jak nebyl povrch bubnu ještě uhlazený, rozjížděl se skutr po stočenní hodně ztěžka. Po demontáži, vyleštění a montáži už nešel nastartovat.
    Není tam něco jako přetěžovací pojistka?
    Rozebral jsem komplet palivo, kontroloval komplet elektro a nic.
    Tedy vypadá to, jako když částečný zážeh motor dělá, protože je výfuk po delším startování teplý. Ale motor se nerozběhne.
    Může to být třeba časováním jiskry? Nic jsem ale neměnil.
    Prosím info.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    19.3.2017 od sery.

    Jak jsi to kontroloval? Dává svíčka jiskru? Elektrický sytič je OK? Karburátor je čistý? Svíčka je mokrá nebo suchá?. Není prasklá příruba na sání? Atd. Časování jiskry dělá zapalování a řídící jednotka.

    Doplněno:

    Svíčka jiskru dává, zkoušel jsem i novou NGK. Svíčka spíš mokrá ..
    Elektrický sitič trochu nejistota: optická kontrola OK, kabely ok, ale funkci neumím ověřit.
    Karburátor po kompletní rozborce/sborce včetně čištění.
    Příruba vypadá dobrá.
    Časování jednotky neumím ověřit, asi by to chtělo nějaký stroboskop. Může se časování jednotkou "samo" změnit?
    Vypadá to, že zapalování impulsy dává a také svíčky jiskry.
    Když sundám botku svíčky a startuji, mám jiný zvuk než s botkou (tedy jiskrou): takový jako zpožděný zápal (špatně načasovaný) NEBO nedostatečná směs - pak asi ten elektrický sitič.....
    Bohatost jsem zkoušel měnit a nic. Lehce přidávat při startování a také nic.
    Nevím jak ověřit elektricky sitič.

    19.3.2017 od Garth

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist