Ukazatel rychlosti

 • 1

  16.2.2017 od Bandita69

  Ahoj,dotaz je k ukazatelu zařazené rychlosti GIpro GPX-S01 .Mám Bandita 600S r.v.2000 a podle včeho by tento ukazatel měl pasovat na zmíněný model motorky.Jakým způsobem se montuje?Vím,že se ukazatele Gipro dají napojit na servisní konektor.Je to možné i u Bandita r.v.2000?

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 0

  17.2.2017 od 6573

  ....zbytečně složité.Já jsem koupil origo GIPRO /GSF 1200-r.v.05/vše bylo popsáno -zapojení i nastavení v balení od výrovce/prodejce.Během 30min.hotovo. a maká to 1*

  Doplnit odpověď

 • 0

  18.2.2017 od RomanH

  Zkusil jsem upravit čidlo podle návodu na Bandit 600 , díky za radu . Funguje to Poměrně snadná úprava . Jako bonus navíc jsem udělal pořádek pod víkem řetězu

  Doplnit odpověď

 • -1

  17.2.2017 od _ldp_

  Bohužel, žádný servisní konektor u Bandita není, takže se nevyhneš vytahování potřebných signálů z jednotlivých vodičů. Mám B1200 r. 2003 ale u 600 r. 2000 to bude asi obdobné. Gipro funguje na principu porovnávání otáček motoru a rychlosti moto a na základě toho dopočítává zařazenou rychlost. Takže na Gipro budeš muset zapojit minimálně kostru, napájení 12 V ze spínačky, signál od snímače rychlosti (snímač-generátor pulzů na výstupu z převodovky na řetězovém kolečku, nebo se dá vytáhnout i z budíků z tachometru) a signál od řídicí jednotky na zapalovací cívky (dá se vytáhnout taky z budíků od vstupu na otáčkoměr). Nevím jestli se nezapojoval i signál od kontrolky neutrálu??

  Shrnuto, podtrženo: instalace na hovno (pokud to někdo instaluje stylem odizoluji vodiče na origo kabelovém svazku, doletuji dráty od Gipra a zabastlím to izolačkou = fušeřina a dokurvená elektrika na moto), snímač funguje jenom za jízdy a s vymáčknutou spojkou neukazuje taky nic, takže děkuji nechci. Samozřejmě dá se to udělat i jinými způsoby a pořádně, ale to už je nad rámec mého příspěvku.

  Já jsem koupil toto...
  http://www.robgie.pl/index.php?id_category=6&controller=category

  Je to principiálně jednoduchý ukazatel, na který se zapojí pouze 12 V ze spínačky a pro všechny rychlostní stupně + neutrál má separé vodiče, které po sepnutí na kostru ukazují číslice 0 - 6 (0 symbolizuje neutrál). Dále je nutné upravit snímač zařazené rychlosti namontovaný pod krytem řetězového kolečka. U B1200 (nevím jak u 600) již má 3 kontakty pro N a 2 + 3 rychl. stupeň, takže stačí doplnit 3 kontakty pro 1, 4 a 5. Na snímač jsem paralelně k originálnímu zapojil druhý káblík s vlastním konektorem pouze pro ukazatel rychlosti, původní konektor se signály do ŘJ zůstal nezměněn.

  Zde jsou foto upravovaného snímače. Jako kontakty jsem použil Cu nýtky, zalepil je epoxidem a po přebroušení jsou nové kontakty k nerozeznání od originálních. Ukazatel funguje i s vypnutým motorem pouze po otočení klíčku zapalování.

  Tady origo návod i s fotkami (sice v polštině, ale pro představu to asi stačí).  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


motozem_rsa_kveten
Objednat reklamu
TOPlist