globalmoto_duben_nolan




Cvakání v motoru za studena

  • 0

    28.11.2016 od matware

    Ahoj,
    Chtěl bych požádat o radu, co mi cvaká v motoru. Ozývá se to dokud se motor neohřeje, pak už je to OK. Zvuk je slyšet zde: snad to v pozadí uslyšíte. Buď to budou ventily nebo rozvoďák (nejspíš). Je to Yamaha FZS 600 r.v.2002 a najeto 45000km. Kdyby to bylo rozvoďákem - musím vyměnit i ten napínák? Sháněl jsem ho, ale je pouze originál za cca 3500,- což je celkem darda oproti řetězu (1500,-). Zkoušel tam dát někdo, ten mechanickej (ne automatickej).
    Děkuji za vaše názory.

    Doplněno:

    Zabudol som ešte doplniť, že mne to cvaká stále, či je motor studený alebo zohriaty.

    11.12.2016 od Vulgi.svk_BA





    11.12.2016 od Vulgi.svk_BA

    Neviem to pridať na youtube lebo je to m4a, tak pridám linky odkiaľ to viete stiahnuť.
    Ja mam FZ6 Fazer S2 má najazdené 10tis. km a zvuk dosť podobný.

    http://www.upnito.sk...ed122853cad44a3.html

    http://www.upnito.sk...1dfa4ecc135c5d7.html

    Myslíte, že by mohlo pomôcť vymeniť tie tesnenia na zvodoch? Ak sa dajú zvody dole treba meniť všetky tie tesnenia?

    11.12.2016 od Vulgi.svk_BA

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (9)
  • 0

    28.11.2016 od strakajn

    zní mi to jako rozvoďák, napínák je automatický? nebo záleží kolik má najeto může být už vytahaný :)

    Doplněno:

    Ano, napinak je automaticky. Najeto je 45000km

    28.11.2016 od matware

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.11.2016 od JSEMpremik

    Jo, taky bych nejdřív zkusil změřit vůle ventilů. Jestli do té doby nebyly kontrolovány, je ten správný čas

    Jinak pokud to není stočené a nájezd skutečně odpovídá, hádal bych, že by za normálních podmínek rozvoďák neměl být vytahaný. Ale prý se stává, že jak je vedení rozvoďáku plastové, tak časem degraduje a rozpadá se.
    To bych ale nerad strašil. První a nejjednoduší je zkontrolovat ty ventily.

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.11.2016 od Jirkacbx

    Ventily.

    Doplněno:

    Jaký používáš olej?

    3.12.2016 od Jirkacbx

    Děkuji za tipy, začnou opravdu těmi ventily a uvidíme.

    29.11.2016 od matware

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.11.2016 od Lommer

    Jestli zvuk po zahřátí zmizí, tak jsou to 100% ventilový vůle. Takže za studena seřídit. I tak to bude pravděpodobně cvakat než dosáhneš provozní teploty.

    Doplnit odpověď

  • 0

    2.12.2016 od Slaboch

    To samé u mého Fazera...bylo to na ventilech přímo v Yamaze a pán mi tam řekl, že je to u těchto motorů normální. Po seřízení ventilů se to trošku ztišilo, ale sylšt je to pořád.

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.12.2016 od marafzs600

    Kontrola ventilových vůlí se dělá po 30ti tis.. Pokud jsi nekontroloval začal bych tam, už z toho důvodu, že je to potřeba. Řetěz by neměl být vytahanej, pokud víš ty km na100%.

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.12.2016 od Vulgi.svk_BA

    Vie mi niekto poradiť ako by som sem vedel pridať zvuk svojej FZ6, zvuk dosť podobný ale mám to iba ako zvukovú nahrávku m4a

    Doplněno:

    Vypadá to, ze cvakání ventilu bude asi standardní vlastnost Fazera.

    12.12.2016 od matware

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.12.2016 od Bornys

    Pokud je to jakoby takovy "cvrcek" tak to delaji ventily ,ale ikdyz je sestelujes, tak to vetsinou nezmizi ,specialne Yamaha XJR 1300 je tim povestna......Bylo mi sdeleno , ze to delaji ventilove podlozky ve spojeni s hrn.zdvihatky. toliko info co jsem dostal......a asi to tak bude.......kamos to mel na XJR ,ventily se udelaly.....cvrcek se sice zmirnil....ale byl tam porad.....

    Doplnit odpověď

  • -1

    28.11.2016 od Slávek-TDM

    Nevim co vam na tom zvuku zni jako rozvodak, to me tedy fakt zajimalo Mne to zni jako velka ventilova vule, ale jelikoz ta se postupem casu s najetyma kilometrmama vetsinou zmensuje, problem bych v tom primarne nehledal.
    Neni treba prasklej nebo povolenej svod vyfuku? Neni treba vypadla fajfka nebo kabel od ni (stejnej zvuk vydavalo otcovo auto, kdyz mu kuna prekousala kabel od svicky)?
    Nejjednodussi je sundat ventildekl a podivat se pod nej, jestli tam neni nejakej ocividnej problem na vackach - pri ty prilezitosti si muzes (za studena!) premerit ventilovy vule.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist