globalmoto_duben_nolan




Vibrace (rozkmitání ) řidítek

  • 0

    26.9.2016 od danus2

    Ahoj ,mám problém s tím ,že když pustím řidítka , tak se rozkmitají.(moto yamaha tmax xp 500 r.v. 2008) Prosím o radu , co to může být. Špatné závaží na řídítkách , nebo problém s přední vidlicí? Info na email: danus2@seznam.cz

    Doplněno:

    Při koupi před dvěma lety mi to taky nedělalo,bylo vše Ok i s puštěnými řídítky.pneu byly jako nové.Od té doby najeto asi 5000 km,a zrovna teď mám už novou zadní gumu, přední má asi 2mm, takže letos to doufám ještě vydrží. Ale že by ty vibrace mohly pocházet od(skoro) sjeté gumy by mě fakt nenapadlo.

    26.9.2016 od danus2

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (12)
  • 0

    26.9.2016 od biker.ch

    No to máme asi stejnej problém, ám VN1600 r.v. 07 a při koupi puštěná řídítka OK a po koupi pneu podle manuálu všechno zase OK ale další gumy podle stejnýho scénáře kmitačka jak hovado, ale při držení řídítek necítím snahu o vibrejšn, tak mě to taky zajímá. No a kromě toho mi střílí do výfuku po zavření plynu v teplym stavu a to je mi fakt záhada, když špychačka tam "nemuže" při zavřeným plynu nic pouštět

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.9.2016 od Aidan

    Ahoj, a při jaké rychlosti to dělá? A kolik mají najeto gumy? Mě to kmitalo někde mezi 70-50 km/h a vyřešily to nové pneu.

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.9.2016 od BootXP

    dofúkaj predné koleso

    tlaku v pneumatikách (studená):
    Načítanie podmienka A 0 ~ 90 kg
    Predné 200kPA (2kgf / cm2)
    Zadné 225kPa (2.25kgf / cm2)
    Loading Podmienka B 90 ~ 183 kg
    Predné 225kPa (2.25kgf / cm2)
    Zadné 250kPa (2.5gf / cm2)
    vysokorýchlostné koni
    Predné 225kPa (2.25kgf / cm2)
    Zadné 250kPa (2.5kgf / cm2)

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.9.2016 od Brůča.

    Většinou pomůže až výměna pneu. Alespoň tak jsem to měl na své motorce. Při laborování s hmotností závažíček se to pouze objevovalo v jiných rychlostech, ale stejně nezmizelo. Není to ale stejně tak tragické, aby to vyrazilo řidítka z ruky - prostě dej si na to pozor a v klídku dojezdi pneu - po výměně to dělat pravděpodobně nebude.

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.9.2016 od Slávek-TDM

    Pricin je nekolik a vetsinou se nejak nascitaji. Zacina to od pneumatik (predni i zadni, spatne sjete, plosky, drobne poskozeni od obrubniku), pak pres kopnuty rafky, vuli v krku rizeni a zadni kyvny vidlici, vuli v loziskach kol a nakonec (coz je muj tip) spatne fungujicimu odpruzeni. Zkus vymenit olej v predni vidli a podivej se, jestli pruziny jsou jeste v toleranci delky dle manualu. Jinak si myslim, ze vymenou predni pneumatiky se to na cas zlepsi, ale po nejaky dobe se problem vrati. Aspon to je ma zkusenost.

    Doplněno:

    Doplneni:
    Tady se resi naprosto stejne problem a vysledek byl, ze byla spatna zadni guma. Mimochodem uplne nova Metzeler Tourance:
    http://www.bmwgs.cz/...d=510086#post_510086

    29.9.2016 od Slávek-TDM

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.9.2016 od ren-old

    Ahoj, mám Yamahu DragStara XVS1100 a chovalo se mi to úplně stejně. Pomohla výměna zadní gumy. Potom jsem ji ojezdil a začalo to zase. Přezutí nejdřív nepomohlo, tak jsem se vrátil do servisu, gumu sundal z ráfku a znovu ji nasadil a kmitání přestalo. Teď jsem měnil přední gumu a byla úplně hranatá. Po celém obvodu plošky. Prý je to u těchto těžkých motorek normální. To mi taky dělalo kmitání řidítek, když jsem je uvolnil. Po výměně gum vždy ok.

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.9.2016 od Jirkacbx

    Vyměnit pneu a překontrolovat přední tlumiče.

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.9.2016 od Pedl

    Já to zažil u více motorek. U sebe to tipuju na mizerné přední tlumiče. Ale když držím plyn je všechno ok, tak až v zimě si s tím budu hrát. Asi si koupím progresivní pružiny...

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.9.2016 od Kawa75

    pokud ti kmitají řídítka ve stejných rychlostech při zrychlování i zpomalování (většinou v rozsahu 70-90km/h), tak je to odskákaná/sjetá přední guma. Je to standardní chování přední pneu, když je KO.

    Kawa

    Doplněno:

    Ahoj, já mám vyměněno pneu a vibrují stále, jen asi 1000km pohoda, ted je v servisu, ale myslim že uložení nebo tlumiče. Uvidíme

    27.2.2023 od Kočičinka

    nevím proč mi tu někteří chytráci dávají mínus .. to co jsem napsal letitá zkušenost...

    1.10.2016 od Kawa75

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.9.2016 od ZdeněkZsP

    100% vyměň přední gumu. Já měl to samé a po výměně přední gumy po vibracích ani památka

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.10.2016 od Tomzan

    Též mívám problém s kmitajícímí řídítky, ale po radě jsem sundal topcase a vibrace nikde. Jestli vozíš topcase, zkus to bez něj.
    Mě bylo doporučeno nahodit tlumič řízení.

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.3.2018 od pondpavel

    Kmitání mám také na Honda Silver wing 400, vyměněné předni pneu vymněněný olej v předních tlumičích, výměna ložiska v krku a stále kmitá. To už nevím co ještě vyměnit asi moto?

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist