globalmoto_unor

Titul Motocykl roku putuje k Hondě

Včerejší hlavní den Motosalonu zakončilo vyhlášení výsledků ankety o Motocykl roku. Titul celkového vítěze si odváží Honda, dalšími oceněnými značkami jsou BMW, Ducati a Indian. O výsledcích rozhodlo 16 000 hlasujících spolu se zástupci odborné poroty.

První vyhlášenou kategorií byla kategorie skútrů. Mezi nominovanými byly BMW C-evolution, Kymco AK 550i ABS, SYM JET 14, Kentoya Lion 125 a Vespa GTV 300ie Sei Giorni. Skútr roku si odváží elektrický skútr BMW C-evolution.

Mezi endury, kam patří i endura cestovní, soupeřily Honda CRF 1000 Africa Twin Adventure Sports, Suzuki V-Strom 250 ABS, Triumph Tiger 1200 XCA, Ducati Multistrada 1260 S, Beneli TRK 502, KTM 300 EXC TPI, KTM 1090 Adventure R a BMW F 850 GS. Mezi silnou konkurencí zvítězila nová Africa Adventure Sports.

Další kategorií večera byly klasici včetně chopperů a cruiserů. Harley-Davidson nasadil dva zástupce, modely Softail Fat Bob a Softail Fat Boy, proti nim se postavila Honda Rebel, BMW K 1600B, Triumph Bonneville Speedmaster, F.B. Mondial HPS 300i a Indian Scout Bobber, který si nakonec odnesl pohár za první místo.

Velmi oblíbenou kategorií jsou naháče, kde se utkalo hned devět motorek. Proti klasickým benzinovým motorkám se postavilo Zero S, konvenční pohon zastupovaly Honda CB 1000R, Suzuki GSX-S 125, BMW R nineT Urban G/S, KTM 790 Duke, Husqvarna Vitpilen 701, Benelli Leoncino, Kawasaki Z 900RS a italský zástupce Shiver 900 od Aprilie. Vítězem kategorie se nakonec stala Honda CB 1000R.

Cestovní silniční motorky byly jenom tři. Honda GL 1800 Gold Wing, BMW K 1600 Grand America a Kawasaki Ninja H2 SX. Cesťáky se staly opět kořistí výrobce s křídlem ve znaku, protože zvítězil nový Gold Wing.

Sportovní silniční motorky zastupovaly Suzuki GSX-R 125, BMW HP4 Race, Ducati Panigale V4 S, Kawasaki Ninja ZX-10R SE a Kawasaki Ninja 400. Titul putuje do itálie, když zvítězila nová Ducati Panigale V4 S.

Na závěr se tradičně vyhlašuje celkový vítěz, a to se na pódium podruhé během večera dostavil Petr Hubáček, zástupce Hondy. Celkové vítězství si totiž odnesla Honda Africa Twin Adventure Sports. Výrobce ze země vycházejícího slunce jednoznačně ovládl letošní hlasování, když si kromě celkového vítězství odnesl tři poháry z jednotlivých kategorií.

Během večera byl vyhlášen i vítěz stotisícového šeku na nákup jednoho z nominovaných strojů. Všem vítězům gratulujeme.

Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 15 Kč od 15 uživatelů.