Petr Veruněk odpovídal on-line

Skútry taiwanské firmy Kymco se u nás podle loňských statistik těší velké oblibě. Mladá italská značka Quadro se zas specializuje na vícekolové skútry - v nabídce má zatím tříkolku 350D, a letos se chystá uvést na trh dokonce čtyřkolový skútr s naklápěním všech kol. Obě firmy v České republice zastupuje firma MSA, a její obchodní reprezentant Petr Veruněk bude zítra hostem v našem on-line rozhovoru. Otázky můžete posílat už teď.

Petr Veruněk odpovídal on-line
Přestože u nás počasí není ke skútrařům tak přívětivé jako třeba v Itálii nebo Španělsku, dá se letos v souvislosti s novými řidičáky očekávat velký nárůst zájmu o městská přibližovadla. Každý kdo má papíry na auto může totiž od ledna legálně řídit skútr s automatickou převodovkou do kubatury 125 ccm. Totéž platí o tříkolce Quadro 350D, která díky zařazení do skupiny LT splňovala podmínky béčkového řidičáku už před novelou zákona, i o chystané čtyřkolové novince Quadro Parkour. Firma MSA ale má co nabídnout nejen autařům, kteří chtějí vyměnit volant za řídítka. Kymco vyrábí kromě skútrů v kubaturách 50 - 700 ccm také čtyřkolky, pod značkou Speeds pak MSA dodává širokou škálu příslušenství od přileb po nabíječky motobaterií.
Zaujalo vás něco ze sortimentu MSA? Chcete zjistit podrobnosti o některém z modelů nebo o prodejním či poprodejním servisu v delerské síti značek Kymco nebo Quadro? Petr Veruněk bude na vaše otázky odpovídat on-line zítra dopoledne, ptát se můžete už nyní.
On-line rozhovor: Petr Veruněk

On-line rozhovor byl již ukončen. Děkujeme za otázky.

Dotazy můžou přidávat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Otázky a odpovědi

seikos
Dotaz od seikos položen 31.01.2013 v 15:35

Kdy bude konečně Quadro s pohonem 4x4?

Odpověď od Petr Veruněk z 01.02.2013 v 13:17

Quadro s pohonem 4x4 by asi byl zajímavý počin, ale asi máte na mysli čtyřkolový model Parkour. Ten bude mít pohon 4x2, tedy poháněná budou obě zadní kola a už teď víme, že převodovka tohoto modelu bude vybavena diferenciálem. Parkour je absolutní světová novinka a nikdo nic takového v sérii ještě nevyrábí, je tedy logické, že výrobce bude potřebovat čas, aby doladil veškerá technická řešení, protože na tomto vozidle musíte prostě řešit věci, které na normální motorce nebo skútru ani nejsou. Předpokládáme, že zhruba v polovině roku bychom se mohli svézt na prvních sériových kusech. A zase můžu říct, že se hrozně těším a jsem zvědavý, jak tohle vozidlo vlastně pojede.

pernik92
Dotaz od pernik92 položen 31.01.2013 v 18:08

Zdravíčko, koupil jsem si v roce 2010 Kymco Pulsar 125 a tuto motorku si nemůžu vynachválit
moje otázka tedy zní:
Plánujete nějaké vylepšení či nástupce tohoto biku ?
A ještě jedna otázka:
Nechystá Kymco výrobu malého endura ve stylu Hondy XR 125 l ?

Díky za odpovědi a přeji velké prodejní úspěchy v roce 2013

Odpověď od Petr Veruněk z 01.02.2013 v 13:50

Děkuji za přání úspěchu a myslím, že mám pro Vás dobrou zprávu. Nástupce modelu Pulsar se chystá, a pokud jste byli na Intermotu nebo jste viděli fotografie, tak už tam i stál prototyp. Designově velmi moderní 125-ka s prozatím provizorním označením Street bike. A samozřejmě bude za zajímavou cenu, podrobnosti budou zhruba během druhého kvartálu tohoto roku. Co se endura ve smyslu XR 125 L týká, tak tam se zatím dle ofociálních informací nic neočekává.

bledemon
Dotaz od bledemon položen 31.01.2013 v 18:08

Proč už není v nabídce model quannon naked? Kdy půjde do prodeje k-pipe a za kolik přibližně?

Odpověď od Petr Veruněk z 01.02.2013 v 13:11

Quannon naked už v nabídce není, každý model má prostě svůj život a historii. Na nových modelech se pracuje a K-Pipe jde do prodeje teď v únoru a bude stát velmi zajímavých 39.990,- Kč.

poli651
Dotaz od poli651 položen 31.01.2013 v 23:05

Pane Veruňka, jaký máte názor na značku Kymco, jako obchodní zástupce této společnosti a jaký máte názor na tuto značku jako člověk motorkář, uživatel? Je to osobitá firma nebo je to kopie japonských a jiných strojů? V čem oproti nim vyniká a proč koupit Kymco?? Děkuji za odpověď a ať se Vám daří..

Odpověď od Petr Veruněk z 01.02.2013 v 13:09

Můj názor na značku KYMCO je samozřejmě pozitivní, těžko bych jinak pro ní už skoro 9 let pracoval. Jsem samozřejmě i soukromým uživatelem a jsem velmi spokojen. A co na Kymcu vyniká a proč ho koupit? Ty důvody jsou v základu tři, zpracování a kvalita jako japonec, nižší cena a díky centrále v Německu naprosto skvělý servis, co se týká technické podpory, dodávky náhradních dílů atd. A na závěr, myslím, že design našich strojů dokazuje, že KYMCO není firmou, která kopíruje, ale razí si vlastní cesty. A to dokonce i za pomoci evropských designérů, viz modely jako jsou Like, Downtown nebo nově K-XCT.

ThomsonMotorson
Dotaz od ThomsonMotorson položen 01.02.2013 v 05:07

Buď zdráv Peťo,
jak je to s kvalitou u značky Kymco? Chápu, že budeš muset odpovědět "politicky", ale i tak by mě to zajímalo. Co příjde s východu, nemívá valnou pověst. Myšleno moto.. Snad Tě neurazí co píšu, nemyslím to zle.. Přeju ať se daří..
TM

Odpověď od Petr Veruněk z 01.02.2013 v 13:27

Kvalita u naší značky je na velmi vysoké úrovni a potvrzují to hlavně naše prodeje na náročném německém trhu, tam když něco nefunguje, tak je to předem prohraná bitva. A heslo "co přijde z východu" je hodně zavádějící, na východě je sice Čína, ale taky Taiwan a taky Japonsko. A nezapomínej třeba na Thajsko, tam se vyrábí i hodně zavedené značky, málokdo tuší, co všechno ...
Takže závěr je jasný - každý si musí kvalitu výroby uhlídat sám. A ne nadarmo vyrábíme třeba pro BMW.

manet125
Dotaz od manet125 položen 01.02.2013 v 05:57

Zdravim pana Veruňku. Hodlá MSA udělat nějakou akci pro příznivce značky Kymco? Například oficiální setkání někde uprostřed republiky s testováním? Díky, Miloš.

Odpověď od Petr Veruněk z 01.02.2013 v 13:31

Tady zčásti odkážu na předchozí otázku a odpověď, až budou za námi ty nejhektičtější dny sezóny, tak bychom se měli spolu určitě o podobnou akci pokusit.

manet125
Dotaz od manet125 položen 01.02.2013 v 06:03

Ještě jeden dotaz. V ČR je Kymco Club, víte o něm ;)?

Odpověď od Petr Veruněk z 01.02.2013 v 13:30

Ano, o KYMCO klubu víme, i když musíme přiznat, že kontakt je spíš sporadický, většinou se s některými členy potkáme na výstavách nebo akcích jako Skútršňůra. Máme tady rezervy a když zbyde trochu času a energie v této náročné době, tak bychom se mohli o něco v tomto roce pokusit.

eddievedder
Dotaz od eddievedder položen 01.02.2013 v 12:57

Dobrý den pane Veruněk, moc Kymcu fandím, líbí se mi. Mám na Vás hned dva dotazy:
1) Mám doma stroj - čtyřkolku zn. Shineray a napadlo mne, že bych na ní přidělal radlici na odklízení sněhu, myslíte, že je to možné???
2) Je možné, že by stroj, jakým čtyřkolka Kymco bezesporu je, vyvezl 3 osoby (snowboardisty) na Hohen Bogen? P.S. Jezdíme tam s nejraději s kamarády na Gulaschsoupe :D !

Odpověď od Petr Veruněk z 01.02.2013 v 13:40

Bod 1. Asi to bude možné, ale na Vašem místě bych kontaktoval prodejce této značky.
Bod 2. Čtyřkolky KYMCO jsou sice otypované jako dvoumístné (při provozu na pozemních komunikacích), ale mimo veřejné komunikace vyveze i tři snowboardisty na kopec zvaný Hohen Bogen. Jen pozor - snowboard si užijí jenom dva z nich, ten třetí bude muset jezdit i dolů :-)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.57
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.Objednat reklamu
TOPlist