Custom Chrome dealer show Mainz 2011

Firma Custom Chrome patří už léta k hlavním a největším dodavatelům dílů a doplňků na choppery, a to hlavně značky Harley Davidson. Z jejich široké katalogové nabídky si v podstatě můžete postavit i motocykl vlastní. Není pak divu, že většina světových stavitelů používá na mašinách právě díly CC, anebo svoje vlastní zakázkové díly přímo pomocí katalogu CC šíří široké chopperácké veřejnosti. A právě pro špičky v oboru stavění motorek pořádá firma každý rok několik vlastních dealer show. Jedna z těch největších evropských proběhla nedávno v německém Mainzu. Jednalo se o evropskou soutěž, která je součástí celosvětové série ve stavění motocyklů pod záštitou AMD (American Motorcycle Dealer).

Custom Chrome dealer show Mainz 2011
Tento šampionát je už léta považován za nejvýznamnější výstavu starého kontinentu a vítězové mají přímou cestu do amerického Sturgits. Ve dnech 26 - 27. března tak většina stavitelů, co něco znamená, směřovala právě do Mainzu ukázat stroj, který je stál hodiny, dny, měsíce nebo roky práce, nebo se jen podívat a inspirovat nejnovějšími trendy. Už několik let se této soutěže účastní i stavitelé z Čech a dalo by se říct, že co účast, to nějaké pěkné umístění. O českém stavitelském umění tak dali v minulosti vědět světu dnes už všem známá jména a firmy jako Roman Buš Wildstyle, byBob, Míra Žižka VMP nebo Vašek Vávra.
Konkurence každým rokem stoupá, a tak ke špičkám ve stavění pomalu přibývá nejen spousta Čechů, ale i Poláků nebo Maďarů. Letos tomu bylo v Mainzu také tak, ovšem i přes prestiž soutěže se organizátoři rozhodli tentokrát ohodnotit pouze první tři místa, takže se jen můžeme dohadovat, kdo ze 120 exponátů byl z jaké země a odkud vítr fouká v určování aktuálního stylu stavění motocyklů. Našince však letos může hřát to, že i když byla hodnocena jen tři místa, dostal se právě náš Roman Buš se svým novým strojem Pura Vision 2011 v hlavní kategorii Championship Class na místo třetí, což je v dnešní vyrovnané konkurenci ohromný úspěch. Sám Roman říká o celkové vyrovnané špičce ve stavění: „Člověk už ani neví, co by stavěl, aby to vyhrálo.“ Dalším úspěchem je, že je to jediný zástupce bývalého východního bloku na stupních vítězů této třídy, za prvním Angličanem a druhým Italem. Podobně můžeme mluvit i o dalším zástupci z Čech, a to o Tomáši Turnerovi, který se svým starým Triumphem získal také třetí místo, tentokrát v kategorii Jammer Old School Class a to znovu za lidmi „ze Západu“. Naši tak slavili hned dvakrát!
Romanova slova o vyrovnanosti staveb si můžete potvrdit, když se kouknete třeba jen na ty vyhodnocené. Uvidíte totiž poměrně stejný obrázek, a to v podstatě ve všech kategoriích - Championship Class, Modified Harley Class, RevTech Performance Class, Jammer Old School Class. Dnešní móda se stále ještě drží renovovaného starého stylu motorek, a tak vedou krátké nízké lehké stavby jak ze třicátých let minulého století, řízlé sportovním nábojem spolu s moderními materiály a prvky. Tento styl a móda je daná bohužel už několik let, což je trochu škoda, protože trošku omezuje prosazení těch ostatních. K jedinečnosti a vítězným bodům tak vede cesta spíš přes to, kdo dokáže v daném šasi udělat co nejvíce vychytávek, laickému oku mnohdy neviditelných. O tom je však dnešní špička stavěných motocyklů, nejsou to už totiž jen pěkné laky a zběsilé tvary, které každý zaznamená hned, ale hlavně to umění udělat klasické řešení součástek vlastním jedinečným způsobem.
Gratulujme tak našim stavitelům ke světovému úspěchu a těšme se na další motocyklové kreace, které můžete vidět na Custom Chrome dealer show v Mainzu zase za rok. Komu se však nechce čekat může navštívit hned několik dalších výstav v Evropě, z nichž jedna bude probíhat i u nás, a to finále série soutěží východního bloku V4 v Pasohlávkách na Euro Bikefestu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.85
Známkováno: 13x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.faber_vespa_duben
Objednat reklamu
TOPlist