Projekt Bezpečně na motorce odstartoval

Miroslav Lisý, 11-násobný mistr ČR a vicemistr Evropy v mototrialu včera oficiálně představil nový - v ČR unikátní projekt, BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým. Jedná se o zdokonalovací kurzy a tréningy bezpečné jízdy na výukových motocyklech s unikátním bezpečnostním rámem. Kurzy pod patronací BESIP jsou určeny široké motorkářské veřejnosti, motorkáři se v nich učí správně ovládat svůj motocykl a správně reagovat na krizové situace, které jim silniční provoz každým dnem přináší.

Projekt Bezpečně na motorce odstartoval
Projekt reaguje na dlouhodobou tragickou statistiku nehodovosti motorkářů. Jen v loňském roce se motorkáři podíleli na 1290 nehodách, z čehož 250 připadlo na motocykly s kubaturou do 100 ccm, 1040 nehod na motocykly s kubaturou větší. Loni na našich silnicích zemřelo 62 motorkářů a 258 bylo těžce zraněno. Největší podíl na nehodách mají motorkáři ve věku od 25 – 34 let, nejčastějšími příčinami nehod motorkářů jsou nezvládnutí motocyklu a nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (mimo jiné špatná nebo žádná reakce na náhlou překážku).

„Tyto dlouholeté tragické statistiky nás přivedly na myšlenku zúročit mé sportovní umění a předat ho běžným motorkářům po celé ČR. Vymysleli jsme proto a zahájili unikátní projekt mobilních kurzů a tréningů bezpečné jízdy pro běžný provoz. Motorkáři - začátečníci i ostřílení mazáci na všech typech motorek si nacvičí bezpečné ovládání svého motocyklu a především zvládnutí náhlých krizových situací. Vyvinuli jsme proto speciální bezpečnostní rám - v ČR jediný a jedinečný, který umožňuje na výukových motorkách bezpečně tyto situace trénovat.
Kdybychom svým snažením zachránili byť jediný život nebo zabránili jediné dopravní nehodě, tento projekt má 100% smysl,“ řekl Míra Lisý.
Motorkáři si mohou vybrat z několika druhů kurzů dle typu své motorky – silniční kurzy, skútr kurzy a off-road kurzy. Speciální kategorií jsou potom kurzy zaměřené na výchovu nové generace – dětské kurzy „z kola na motorku - bezpečně“. Ve všech kurzech je vždy maximálně 10 účastníků, což umožňuje profesionální a zcela individuální přístup ke každému z nich. Kurzy jsou realizovány po celé ČR. Ročně je možné jedním týmem projektu proškolit 1 000 - 1 500 motorkářů, počet týmů lze dle poptávky navýšit.
Záštitu nad projektem Bezpečně na motorce s Mírou Lisým převzalo oddělení Ministerstva dopravy ČR pro bezpečnost silničního provozu BESIP. K projektu se připojili 4 významní dovozci a prodejci motocyklů – Ducati ČR, Harley-Davidson Praha, BMW ČR, Yamaha ČR.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.36
Známkováno: 55x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Související firma
  • Bezpečně na motorce Akademie

    Naším posláním je zdokonalovat Vás v umění bezpěčně ovládat motorku! Jak název firmy napovídá, naším posláním a současně i povoláním, je naučit vás a zdokonalit v umění bezpečně ovládat vaši motorku. Jakoukoli - silniční, enduro, krosovou nebo okruhovou; v celodenních kurzech, na víkendových kemp...
faber_vespa_duben
Objednat reklamu
TOPlist