NE bezohlednosti na silnicích!

Rychlost, viditelnost, stav silnic a ohleduplnost. Základní body našeho projektu, základní znalosti jak si v provozu nedělat život těžší. Podpořte náš projekt a staňte se těmi, kteří nehodlají přihlížet. S ohleduplností je třeba začít u každého z nás, jen tak dokážeme něco změnit!

NE bezohlednosti na silnicích!

Úvod aneb jak se rodil projekt

Na podzim minulého roku, po sezóně ve které zemřelo 101 motorkářů a po neustálém omílání různých nehod na motorkářských, či jiných diskuzích, jsem se rozhodla neřečnit, ale konat. I když se počet smrtelných nehod od roku 2007 snížil, zdálo se mi 101 pozůstalých rodin a několikanásobek změněných životů stále vysokým číslem.

Spousta lidí se mě ptala, proč se tím tolik zabývám. Zkrátka... protože si myslím, že to má smysl! Protože mi cizí osudy nejsou zcela lhostejné a protože doufám, že ve zprávách bude alespoň o jeden smutný příběh méně.

Ať už ve vás tento projekt vyvolá pozitivní nebo negativní reakce, každá bude důkazem, že se člověk zamyslel, a to bohužel příliš řidičů - ať za volantem či za řidítky, nedělá. Ač se pozastavuji nad celou situací na našich silnicích, pro společný koníček jsem se rozhodla věnovat vyšší pozornost právě motorkářům. Chci upozornit, že cílem tohoto projektu není naučit jezdit motorkáře pomalu a ve viditelném oblečení, ale donutit je přemýšlet. Naučit ty, kteří právě lezou s mokrými papíry z autoškol, že přizpůsobit jízdu svým schopnostem není potupa. Že není třeba jezdit a vypadat jako „ostatní“, že vesta v hustém provozu a za špatných viditelnostních podmínek není ostuda a že vrátit se bezpečně domů je to nejdůležitější. Druhou stránkou věci je všeobecný pohled na motorkáře, který je bohužel vesměs negativní. Naší snahou je ukázat, že motorkáři nepatří do jednoho pytle a že ne každý motorkář bourá čistě svým zaviněním nebo ve vysoké rychlosti. Je třeba, aby si naše okolí uvědomilo, že to není o tom na čem nebo v čem řidič jede, ale jak se který řidič v provozu chová. Na závěr jen dodám, že tento postoj nevyjadřuje názor všech motorkářů. Projekt je čistě amatérský a nevznikl na komerční bázi.
My jsme zkrátka řekli NE bezohlednosti na silnicích.
Tímto chci poděkovat Matějovi, který se se mnou do projektu pustil, podílel se na něm a pomohl ho uskutečnit a dále Petrovi, Ondrovi, Chlumákovi, Evě, Majklovi a jeho rodině a všem, kteří projekt podpořili a bez kterých by nemohl vzniknout.

I my se chceme vrátit domů


Nenechte se přehlédnout


Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!


Cesta do pekla

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.06
Známkováno: 315x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.Objednat reklamu
TOPlist